Trwa ładowanie...
d49hebu

Co Polacy wożą w swoich bagażnikach?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co Polacy wożą w swoich bagażnikach?
(PAP/Andrzej Grygiel)
d49hebu

Z badań wynika, że Polacy traktują swoje bagażniki jak przechowalnie na niepotrzebne rzeczy. Co trzeci rodzimy kierowca przewozi w nim stale ok. 10 przedmiotów.

Jako naród jesteśmy zawsze przygotowani na nieprzewidywalne sytuacje. W bagażnikach samochodowych ponad 80 proc. badanych wozi ze sobą trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe i gaśnicę, zaś ponad 75 proc. pamięta o apteczce. Dbałość o bezpieczeństwo nie jest jednak jedyną naszą cechą - generalnie lubimy wozić ze sobą dużo. Niezależnie czy poruszamy się kombi czy małym miejskim autem zabieramy wszystko, co "może się przydać". Przodują w tym panie - niemal 25 proc. z nich zawsze ma w bagażniku zapasową parę butów. Zabawki dla dzieci, zarówno te ulubione jak i te, które już się znudziły, znajdują się w bagażnikach 10 proc. aut Polaków.

Bez względu na to, co mamy w swoim samochodzie warto się skupić ile tego wozimy. Co trzeci Polak ma w swoim bagażniku aż 10 przedmiotów, a co siódmy - nawet powyżej 15. Co ciekawe - to, co wozimy, do najlżejszych rzeczy nie należy. Jak wykazał sondaż, zakupy spożywcze (w tym zgrzewki wody mineralnej, puszki czy proszki do prania) dłużej niż jeden dzień wozi 53 proc. kierowców. Ciężki sprzęt sportowy (rakiety tenisowe, torby na siłownię czy kije golfowe) zalega w bagażnikach 15 proc. zmotoryzowanych. Jedynie 3 proc. Polaków prowadzi auto z pustym bagażnikiem, ponieważ nie widzi potrzeby, żeby mieć w samochodzie dodatkowe kilogramy.

d49hebu

To, co mamy w bagażniku znaczącą wpływa na zużycie paliwa. 34 proc. respondentów uważa, że załadowany bagażnik tylko trochę wpływa na spalanie, co pokazuje brak zastanowienia się nad tym, co wkładamy do bagażnika. Tylko 6 proc. Polaków przyznaje, że to, co wozimy bardzo mocno zwiększa zużycie paliwa.

Źródło: Shell

ll/moto.wp.pl

Duży wybór bagażników samochodowych na Allegro. Kliknij i sprawdź oferty!Duży wybór bagażników samochodowych na Allegro. Kliknij i sprawdź oferty!

d49hebu

Podziel się opinią

Share

d49hebu

d49hebu