Trwa ładowanie...
d3sbeyr

Circle K czy sirkl kej? Jak wymawiamy nazwę nowej stacji? [wyniki sondy]

W zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy sondę na temat wymowy nazwy nowej sieci stacji paliw Circle K. Pisaliśmy o tym, że nie jest nam łatwo lub wygodnie wymówić ją poprawnie. Sonda tylko to potwierdziła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Circle K czy sirkl kej? Jak wymawiamy nazwę nowej stacji? [wyniki sondy]
(Materiały prasowe)
d3sbeyr

Mowa oczywiście o byłym Statoilu. Marka ta powoli przestaje istnieć. W naszym kraju proces rebrandingu ma się zakończyć w marcu 2018 roku. Wielu stałych klientów widzi już, że m.in. koszulki pracowników czy tapety na czytnikach do kart płatniczych mają już nowe logo, choć na stacji jest jeszcze stary, dobrze znany Statoil.

Co ciekawe, nasza sonda wykazała, że pomimo zmiany nazwy, wciąż 11 proc. czytelników używa starej - statoil. Jednak najpopularniejsza, wymawiana przez was nazwa to sirkl kej (24 proc.), która jest bardzo zbliżona do poprawnej - serkl kej. Poprawnie mówi tylko 13 proc. osób. Sporo używa też cirkl kej (9 proc.), a także cyrkiel (8 proc.). W ankiecie na chwilę publikacji artykułu wzięło udział 6348 osób.

Warto zaznaczyć, że na 18 naszych propozycji wymawiania nazwy marki Circle K, tylko jednej używa więcej niż 20 proc. zapytanych. To potwierdzenie faktu, że nie jest to dla nas łatwa nazwa i pewnie pojawią się jeszcze nowe określenia, wraz ze wzrostem liczby stacji.

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr