Trwa ładowanie...

Ciężarówka urywała drzwi w Tesli Modelu X. Otworzyły się same

Automatycznie otwierane drzwi to tylko jedno z przyszłościowych rozwiązań w samochodach Tesli. Chociaż, jak przekonał się Australijczyk jeżdżący Modelem X, nie jest to funkcja doskonała.

d4hz2a4
d4hz2a4

Pochodzące z Sydney nagranie pokazuje białą Teslę Model X zaparkowaną przy chodniku. Nagle zaczynają otwierać się w niej przednie drzwi. Jednocześnie, na pasie obok pędzi ciężarówka. Zaczepia o drzwi kierowcy i wyrywa je. Właściciel samochodu w tym czasie nawet nie był w okolicy auta.

Sam Kovac zarzeka się, że w trakcie zdarzenia był w klinice weterynaryjnej i nie miał ze sobą kluczyka. Za awarię wini Teslę. Tymczasem producent odbija oskarżenia i zrzuca winę na klienta. W oficjalnym oświadczeniu podaje, że dysponuje danymi wskazującymi na włączenie funkcji przez Kovaka.

Warto zauważyć, że nie ma możliwości, by aktywować automatyczne otwieranie drzwi przez przypadek. Robi się to przez poczwórne naciśnięcie przycisku na kluczyku. Kto tu jest winny? Tego nie wiemy. Tesla w przyszłości mogłaby zapobiec takim sytuacjom używając czujników. Jeśli samochód wykrywałby, że otwarcie drzwi grozi ich uszkodzeniem, nie robiły tego.

d4hz2a4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hz2a4
Więcej tematów