Trwa ładowanie...
akcje
30-03-2017 18:34

Chiński gigant wyłożył 1,78 mld dolarów na akcje Tesli

Tencent kupił 5 procent udziałów w firmie Tesla, znanej między innymi z budowy elektrycznych samochodów osobowych.

Chiński gigant wyłożył 1,78 mld dolarów na akcje TesliŹródło: Materiały prasowe
d2ot108
d2ot108

Tencent to gigantyczne, chińskie przedsiębiorstwo. Jest to największy koncern na świecie związany z grami. To także wielki holding, który działa między innymi w kategorii multimediów i generalnie nowoczesnych technologii

Na liście najnowszych inwestycji Tencenta znajduje się między innymi utworzona wspólnie z dilerem aut luksusowych Foxconnem (producent elektroniki) i dilerem samochodowym Harmony New Energy Auto firma Future Mobility, która ma zajmować się sprzedażą elektrycznych pojazdów autonomicznych. Chińskie przedsiębiorstwo nieustannie inwestuje, ale dotychczas zajmowało się głównie grami wideo i generalnie mediami. Wspomniana wyżej inwestycja to krok w nowym kierunku.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Materiały prasowe
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Materiały prasowe

Dalszy cel działań Tencenta związany z motoryzacją wskazuje wejście w posiadanie 5 procent udziałów w Tesli. Ta inwestycja kosztowała chińskiego giganta 1,78 mln dolarów, czyli równowartość 7 mld złotych.

d2ot108

Równolegle Tencent inwestuje w Didi Chuxing, czyli największe w Chinach przedsiębiorstwo zajmujące się usługami przewozowymi. W 400 chińskich miastach firma ta ma ponad 400 milionów klientów.

W tym momencie Tesli oczywiście nie grozi przejęcie przez chińskiego giganta. Z motoryzacyjnego punktu widzenia warto jednak zwrócić uwagę na działania Tencenta. To tacy giganci są w stanie zmieniać tak potężne branże jak motoryzacja. Za wielkimi pieniędzmi idą wielkie innowacje.

d2ot108
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ot108
Więcej tematów