Trwa ładowanie...

Chevrolet EN-V 2.0: sieciowy samochód przyszłości

Chevrolet EN-V 2.0: sieciowy samochód przyszłościŹródło: Materiały prasowe
d59gwe8
d59gwe8

Koncern General Motors zaprezentował podczas salonu samochodowego Auto China 2012 wizję koncepcyjnego Chevroleta EN-V 2.0. Jest to kolejna wersja nowatorskiego pojazdu elektrycznego, który zadebiutował podczas targów Expo 2010 w Szanghaju.

- Nasi projektanci i inżynierowie rozważają wiele możliwości urzeczywistnienia koncepcji pojazdu EN-V - powiedział Kevin Wale, prezes i dyrektor zarządzający GM China Group. - Koncept EN-V 2.0 będzie wykorzystywał mobilny Internet, systemy elektryczne oraz zaawansowaną telematykę, dzięki czemu przyczyni się do wprowadzenia zmian w branży motoryzacyjnej i zapewni stabilną przyszłość w tym sektorze. Wizualizacje modelu EN-V 2.0, które dziś prezentujemy zwiedzającym, odzwierciedlają naszą wizję przyszłości.

Oryginalny EN-V (ang. Electric Networked-Vehicle - pojazd elektryczny podłączany do sieci) był prezentowany w pawilonie SAIC-GM podczas World Expo 2010 w Szanghaju. Koncepcyjny EN-V 2.0 zachował najważniejsze cechy poprzednika i ewoluował w stronę bardziej praktycznego projektu, lepiej sprawdzającego się w eksploatacji miejskiej. Połączenie technologii detekcji, komunikacji bezprzewodowej i nawigacji opartej na GPS stanowi podstawę technologiczną mają stanowić podstawę pojazdów przyszłości.

System bezprzewodowej komunikacji zastosowany w koncepcie umożliwia stworzenie „sieci społecznościowej” dla kierowców i pasażerów, którą będzie można wykorzystać podczas jazdy do komunikacji z przyjaciółmi lub partnerami biznesowymi. Obecnie GM planuje rozpocząć w Chinach pilotażowe badania prototypowych modeli EN-V 2.0.

d59gwe8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d59gwe8
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj