Trwa ładowanie...
20 lutego 2016, 01:19

Chevrolet Corvette C2 odrestaurowany. Ta Vette wygląda jak nowa

ddralws
ddralws

Wiele aut chce być nazywanych kultowymi, niewiele na to zasługuje. Co powiecie na Corvette Sting Ray? Jej renowację możemy obserwować w programie "Fani 4 kółek" na kanale Discovery. Fachowcy udali się po samochód do Stanów Zjednoczonych i kupili go w okazyjnej cenie. A potem udało im się odpicować auto i bardzo korzystnie sprzedać. Zobaczcie!

Druga wersja Chevroleta Corvette była jednocześnie pierwszą, która zaczęła nosić nazwę Sting Ray (funkcjonuje do dziś, teraz jako Stingray). To auto powstawało w latach 1963-67, wyprodukowano 117 tys. egzemplarzy. Bardzo różniło się od poprzednika.

Właśnie Corvette Sting Ray C2 był pierwszym modelem, w którym popracowano nad wagą: rama była dużo lżejsza. Nadwozie zaprojektowano tak, by przypominało rekina. Przetłoczenie, które biegnie od przodu do tyłu auta, imituje kręgosłup drapieżnika. Do wyboru były dwie wersje: kabriolet i fastback coupe.

W momencie premiery do napędu użyto silnika V8 o mocy 365 KM. W 1966 roku zdecydowano się na mocniejszą jednostkę z serii zwanej big block. Jej moc wynosiła do 435 KM.

ddralws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddralws
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj