WP

Ceny paliw w górę. Droższe wyjazdy na Wielkanoc

Ostatnie zmiany na rynku detalicznym mogły przyprawić o zawrót głowy tych kierowców, którzy zaglądają na stację. Diesel na przestrzeni tygodnia podrożał o 12 groszy na litrze, a benzyna o 10 groszy. Wątpliwym pocieszeniem może być fakt, że rok temu tankowaliśmy jeszcze drożej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za tankowanie będzie trzeba zapłacić więcej
Za tankowanie będzie trzeba zapłacić więcej (East News, Fot: Adrian Slazok/REPORTER)
WP

Kierowcy masowo wyjeżdżają na święta i niesetety na stacjach paliw nie czeka na nich miła niespodzianka. Tankowanie jest coraz droższe, a prognoza na kolejny, poświąteczny tydzień nie jest dobra. Eksperci spodziewają się dalszych podwyżek.

Jak informuje e-petrol.pl, średnia cena benzyny 95 w mijającym tygodniu wynosiła 4,69 zł/l, natomiast z aolej napędowy trzeba było płacić 4,61 zł/l. Mniej popularna beznyna 98-oktanowa wiązała się ze średnim wydatkiem 4,99 zł/l. LPG natomiast przeciętnie kosztowało 2,05 zł/l.

Wzrosty cen w hurcie przekładają się na podwyżki na stacjach i kolejnym tygodniu sytuacja będzie jeszcze mniej optymistyczna. W okresie między 2 i 8 kwietnia benzyna 98 może być najczęsciej notowana w przedziale cenowym 4,98-5,10zł/l, a najpopularniejsza 95-oktanowa - 4,69-4,80 zł/l. W przypadku oleju napędowego eksperci oczekują zakresu 4,60-4,72 zł/l. W cenach autogazu skok będzie zapewne mniejszy, a jego ceny średnie wynieść mogą 2,03-2,09.

WP

Oznacza to, że powroty ze świąt będą wiązać się z droższym tankowaniem.

Źródło: e-petrol.pl

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP