Trwa ładowanie...
d486ewx

Ceny paliw w górę. Droższe wyjazdy na Wielkanoc

Ostatnie zmiany na rynku detalicznym mogły przyprawić o zawrót głowy tych kierowców, którzy zaglądają na stację. Diesel na przestrzeni tygodnia podrożał o 12 groszy na litrze, a benzyna o 10 groszy. Wątpliwym pocieszeniem może być fakt, że rok temu tankowaliśmy jeszcze drożej.
Share
Za tankowanie będzie trzeba zapłacić więcej
Za tankowanie będzie trzeba zapłacić więcejŹródło: East News, Fot: Adrian Slazok/REPORTER
d486ewx

Kierowcy masowo wyjeżdżają na święta i niesetety na stacjach paliw nie czeka na nich miła niespodzianka. Tankowanie jest coraz droższe, a prognoza na kolejny, poświąteczny tydzień nie jest dobra. Eksperci spodziewają się dalszych podwyżek.

Jak informuje e-petrol.pl, średnia cena benzyny 95 w mijającym tygodniu wynosiła 4,69 zł/l, natomiast z aolej napędowy trzeba było płacić 4,61 zł/l. Mniej popularna beznyna 98-oktanowa wiązała się ze średnim wydatkiem 4,99 zł/l. LPG natomiast przeciętnie kosztowało 2,05 zł/l.

Wzrosty cen w hurcie przekładają się na podwyżki na stacjach i kolejnym tygodniu sytuacja będzie jeszcze mniej optymistyczna. W okresie między 2 i 8 kwietnia benzyna 98 może być najczęsciej notowana w przedziale cenowym 4,98-5,10zł/l, a najpopularniejsza 95-oktanowa - 4,69-4,80 zł/l. W przypadku oleju napędowego eksperci oczekują zakresu 4,60-4,72 zł/l. W cenach autogazu skok będzie zapewne mniejszy, a jego ceny średnie wynieść mogą 2,03-2,09.

Oznacza to, że powroty ze świąt będą wiązać się z droższym tankowaniem.

Źródło: e-petrol.pl

d486ewx

Podziel się opinią

Share
d486ewx
d486ewx
Więcej tematów