Trwa ładowanie...
d12gkze

Ceny paliw najniższe od ponad 3 lat

Share
d12gkze

Na stacjach benzynowych tankujemy najtaniej od ponad 3 lat. To efekt pikujących cen ropy naftowej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ceny na stacjach są dziś najniższe od marca 2011 r. - litr benzyny 95 kosztuje średnio 5,10 zł, a oleju napędowego - 5,02 zł - podaje firma e-petrol.pl analizująca rynek paliw. Analitycy oceniają, że wkrótce spadną one poniżej 5 zł. Wzrosłą jedynie cena LPG - za litr tego paliwa zapłacimy średnio o 2 gr. więcej niż w ubiegłym tygodniu - 2,57 zł.

- W przypadku oleju napędowego może się to stać w ciągu tygodnia, dwóch, a "95" - kilku tygodni - mówi Jakub Bogucki z e-petrol.pl. Zaś Urszula Cieślak z firmy BM Reflex uważa, że ON tak stanieje być może już pod koniec tego tygodnia. Jednak mowa o cenach średnich, a więc na części stacji już teraz płacimy mniej niż 5 zł.

Najtańszy olej napędowy można kupić w województwie śląskim, a najdroższy w zachodniopomorskim. Najniższe ceny benzyny zanotowano w województwie małopolskim. Również w przypadku autogazu najmniej za paliwo to zapłacimy w województwie małopolskim. Najdrożej jest w województwie kujawsko-pomorskim.

Źródło: PAP/IAR

ll/moto.wp.pl

Dzięki temu serwisowi koszt litra paliwa spada do zera. Sprawdź!

d12gkze

Podziel się opinią

Share
d12gkze
d12gkze
Więcej tematów