Trwa ładowanie...

Ceny paliw na stacjach powinny spadać

Ceny paliw na stacjach powinny spadaćŹródło: Marek Wieliński
d1iquan
d1iquan

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych nadal będą spadać - prognozuje e-petrol.pl. Analitycy BM Reflex nie spodziewają się większych zmian cen benzyny w najbliższych tygodniach.

"Lipiec w tym roku to miesiąc systematycznych obniżek cen paliw na stacjach. Każdy z czterech ostatnich tygodni przynosił obniżkę kosztów tankowania benzyny bezołowiowej 95, która w sumie potaniała o 4 grosze. (...) Podobnie było w przypadku oleju napędowego" - poinformował e-petrol.pl. Inaczej było z autogazem. W tym czasie jego cena wzrosła o 13 groszy do 2,53 zł za litr.

Analitycy e-petrol spodziewają się dalszych obniżek cen paliw. "Wyraźnie niższe niż przed miesiącem notowania ropy na światowych giełdach, także w najbliższych dniach będą wpływać na ceny na stacjach w Polsce. Skalę spadków może ograniczać jednak słabnący złoty w relacji do dolara" - podkreślili.

W nadchodzącym tygodniu, w zależności od regionu, benzyna 95 powinna kosztować w granicach 5,36-5,45 zł za litr, a olej napędowy 5,25-5,33 zł za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,52-2,63 zł.

Zdaniem specjalistów z BM Reflex ceny paliw w najbliższych tygodniach powinny być stabilne. "W przypadku benzyny i diesla nie powinniśmy obserwować większych zmian cen w najbliższych tygodniach, biorąc pod uwagę poziom marż detalicznych i zmiany cen hurtowych w ostatnich dniach" - napisano w raporcie.

d1iquan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iquan
Więcej tematów