TomTom zawarł porozumienie z Castrolem w celu zbadania wzorców zachowań kierowców w zakresie "zatrzymanie-ruszanie". Raport powstanie na bazie danych z 50 miast i regionów świata.
Z dotychczasowych badań Castrola wynika, że zmotoryzowani zatrzymują się i ruszają nawet 18 000 razy rocznie. Informacje TomTom o ruchu drogowym pozwolą przeanalizować zachowania kierowców w tym zakresie. Raport zostanie opublikowany we wrześniu br.
- Ruch typu "zatrzymanie-ruszanie" jest globalnym problemem, który wpływa nie tylko na czas podróży, ale również powoduje mikroskopijne uszkodzenia silników. Dzięki partnerstwu z TomTom będziemy mogli dokładnie zmierzyć średnią liczbę zatrzymań na kilometr drogi w zdefiniowanych granicach miast, ustalić, gdzie panuje największy ruch i pokazać, w jakich miastach kierowcy są najbardziej narażeni na uszkodzenia silników spowodowane jazdą "zatrzymanie-ruszanie" - powiedział Gareth Bracchi, starszy technolog w Castrolu.
Badania pozwolą ustalić warunki drogowe w 50 kluczowych miastach i regionach świata, m. in. w Ameryce Północnej (Nowy Jork), Australii (Sydney), Azji (Pekin, Bangkok, Dżakarta, Kuala Lumpur, Hongkong, Ameryce Południowej (Rio de Janeiro) i Europie (Londyn, Stambuł, Moskwa).
Źródło: Castrol
ll/moto.wp.pl