ycipk-28gouy

Castrol i TomTom zbadają zachowania kierowców

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Castrol i TomTom zbadają zachowania kierowców
(PAP/EPA/Nic Bothma)
ycipk-28gouy

TomTom zawarł porozumienie z Castrolem w celu zbadania wzorców zachowań kierowców w zakresie "zatrzymanie-ruszanie". Raport powstanie na bazie danych z 50 miast i regionów świata.

Z dotychczasowych badań Castrola wynika, że zmotoryzowani zatrzymują się i ruszają nawet 18 000 razy rocznie. Informacje TomTom o ruchu drogowym pozwolą przeanalizować zachowania kierowców w tym zakresie. Raport zostanie opublikowany we wrześniu br.

- Ruch typu "zatrzymanie-ruszanie" jest globalnym problemem, który wpływa nie tylko na czas podróży, ale również powoduje mikroskopijne uszkodzenia silników. Dzięki partnerstwu z TomTom będziemy mogli dokładnie zmierzyć średnią liczbę zatrzymań na kilometr drogi w zdefiniowanych granicach miast, ustalić, gdzie panuje największy ruch i pokazać, w jakich miastach kierowcy są najbardziej narażeni na uszkodzenia silników spowodowane jazdą "zatrzymanie-ruszanie" - powiedział Gareth Bracchi, starszy technolog w Castrolu.

ycipk-28gouy

Badania pozwolą ustalić warunki drogowe w 50 kluczowych miastach i regionach świata, m. in. w Ameryce Północnej (Nowy Jork), Australii (Sydney), Azji (Pekin, Bangkok, Dżakarta, Kuala Lumpur, Hongkong, Ameryce Południowej (Rio de Janeiro) i Europie (Londyn, Stambuł, Moskwa).

Źródło: Castrol

ll/moto.wp.pl

Szukasz CB radia w atrakcyjnej cenie? Kliknij i sprawdź oferty!

ycipk-28gouy
Polub WP Moto
ycipk-28gouy
ycipk-28gouy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-28gouy