Trwa ładowanie...
holderName
holderName

Bus uderzył w ciężarówkę, 17 osób w szpitalu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
holderName

Po wypadku, do którego doszło w miejscowości Słupno pod Płockiem (Mazowieckie) na drodze krajowej nr 62 Włocławek-Warszawa, do szpitala trafiło 11 osób. Bus, przewożący 16 pasażerów, uderzył w tył autocysterny, wiozącej ciekły azot. Jak poinformował Krzysztof Piasek z płockiej policji, nie doszło do rozszczelnienia zbiornika autocysterny.

W miejscu wypadku, przejezdny jest obecnie jeden pas drogi krajowej nr 62, po którym ruch pojazdów odbywa się wahadłowo. Utrudnienia potrwają co najmniej do godz. 14.

- Poszkodowani w wypadku odnieśli obrażenia, które nie zagrażają ich życiu - powiedział Piasek. Dodał, że bus był przystosowany do przewozu pasażerów i odbywał stałe kursy na trasie Płock-Warszawa-Płock, z kolei autocysterna nie uległa poważnemu uszkodzeniu i jej ładunek nie grozi wyciekiem.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną wypadku było niedostosowanie przez kierowcę busa prędkości do panujących na drodze warunków - samochód nie zdążył wyhamować na śliskiej, pokrytej śniegiem nawierzchni i uderzył w tył autocysterny.

Wcześniej służby ratownicze informowały, że po wypadku do szpitala trafiło 17 osób, w tym pasażerowie busa.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów