Trwa ładowanie...

Bugatti Vision Gran Turismo: bardziej agresywny

Share
Bugatti Vision Gran Turismo: bardziej agresywny
Źródło: Tomasz Budzik
d1u8frd

Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie Bugatti zaprezentowało koncepcyjny samochód, który nie tylko został stworzony na potrzeby gry Gran Turismo 6, ale też jest zapowiedzią stylistyki nadchodzącego modelu Chiron.

Vision Gran Turismo to projekt, w którym kolejne marki tworzą samochody koncepcyjne specjalnie na potrzeby gry. Jednak często, poniekąd przy okazji, chcą zaprezentować swoją przyszłość. Samochód pokazany przez Bugatti we Frankfurcie nie jest czystą fantazją, jak to jest z niektórymi autami z serii Vision Gran Turismo. Mamy tu do czynienia z modelem, który mógłby być wprowadzony do produkcji.

Bugatti co prawda nie podało szczegółów dotyczących tego modelu, ale wiadomo, że podobnie jak w Veyronie i nadchodzącym Chironie, za napęd odpowiada doładowany silnik W16, którego moc przenoszona jest na cztery koła. Według wyliczeń marki, model VGT na prostych wirtualnej wersji toru w Le Mans będzie mógł się rozpędzić do prędkości ponad 400 km/h.

Stylistycznie Bugatti Vision Gran Turismo nawiązuje do słynnego Type 57 Atlantic z 1936 roku, ale wyraźnie widać też, że jest to rozwinięcie wyglądu Veyrona, tylko w bardziej agresywnym wydaniu. Co więcej, jest to zapowiedź nadchodzącego modelu Chiron. Należy spodziewać się, że będzie on mniej przypominał wyścigowy bolid, ale będzie też prezentował odważniejszą stylistykę od swojego poprzednika.

d1u8frd

Podziel się opinią

Share
d1u8frd
d1u8frd
Więcej tematów