Trwa ładowanie...
ycipk-122ct9

Brytyjska partia chce zakazać aut spalinowych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska partia chce zakazać aut spalinowych
(zdjęcie producenta)
ycipk-122ct9

Partia Liberalnych Demokratów poinformowała, że zamierza starać się o wprowadzenia zakazu użytkowania na terenie Wielkiej Brytanii pojazdów zapędzanych benzyną lub olejem napędowym. Zakaz miałby wejść w życie w 2040 roku.

Według propozycji Liberalnych Demokratów szansę na dopuszczenie do ruchu po 2040 roku miałyby jedynie pojazdy emitujące skrajnie niskie ilości CO2. W praktyce warunek ten spełniałyby jedynie samochody elektryczne i te o ultra wydajnym napędzie hybrydowym.

Propozycja ta nie jest jednak póki co oficjalnym stanowiskiem partii. Będzie ona głosowana podczas zbliżającej się konwencji Liberalnych Demokratów w Glasgow. W swoich propozycjach w zakresie energetyki, partia proponuje także poparcie energetyki atomowej oraz poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego w Wielkiej Brytanii.

ycipk-122ct9

Liberalni Demokraci są obecnie trzecią największą partią w Izbie Gmin. W wyborach w 2010 roku zdobyli 23 proc. głosów, co dało im 57 mandatów w niższej izbie brytyjskiego parlamentu. Po wyborach weszli w skład rządzącej koalicji wspólnie z Partią Konserwatywną, a przywódca Liberalnych Demokratów, Nick Clegg został wicepremierem. Członkiem partii jest m.in. szef Departamentu ds. Energii i Zmian Klimatu Edward Davey.

Nawigacje GPS w najniższych cenach w internecie. Sprawdź oferty!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-122ct9

ycipk-122ct9
ycipk-122ct9