Trwa ładowanie...
d20ot6h

Brytyjska partia chce zakazać aut spalinowych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska partia chce zakazać aut spalinowych
(zdjęcie producenta)
d20ot6h

Partia Liberalnych Demokratów poinformowała, że zamierza starać się o wprowadzenia zakazu użytkowania na terenie Wielkiej Brytanii pojazdów zapędzanych benzyną lub olejem napędowym. Zakaz miałby wejść w życie w 2040 roku.

Według propozycji Liberalnych Demokratów szansę na dopuszczenie do ruchu po 2040 roku miałyby jedynie pojazdy emitujące skrajnie niskie ilości CO2. W praktyce warunek ten spełniałyby jedynie samochody elektryczne i te o ultra wydajnym napędzie hybrydowym.

Propozycja ta nie jest jednak póki co oficjalnym stanowiskiem partii. Będzie ona głosowana podczas zbliżającej się konwencji Liberalnych Demokratów w Glasgow. W swoich propozycjach w zakresie energetyki, partia proponuje także poparcie energetyki atomowej oraz poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego w Wielkiej Brytanii.

d20ot6h

Liberalni Demokraci są obecnie trzecią największą partią w Izbie Gmin. W wyborach w 2010 roku zdobyli 23 proc. głosów, co dało im 57 mandatów w niższej izbie brytyjskiego parlamentu. Po wyborach weszli w skład rządzącej koalicji wspólnie z Partią Konserwatywną, a przywódca Liberalnych Demokratów, Nick Clegg został wicepremierem. Członkiem partii jest m.in. szef Departamentu ds. Energii i Zmian Klimatu Edward Davey.

Nawigacje GPS w najniższych cenach w internecie. Sprawdź oferty!

d20ot6h

Podziel się opinią

Share

d20ot6h

d20ot6h