Trwa ładowanie...
d3jmfxi

Branża motoryzacyjna atrakcyjna dla studentów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Branża motoryzacyjna atrakcyjna dla studentów
(Materiały prasowe)
d3jmfxi

Wielu studentów podejmuje pracę w trakcie nauki, aby zarobić pieniądze i zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie. Okazuje się, że branża motoryzacyjna jest dla nich w tym aspekcie atrakcyjna.

- Studenci stanowią 75 proc. wszystkich współpracujących z nami kontrolerów. Branża motoryzacyjna cieszy się wśród nich powodzeniem nie tylko ze względu na zarobki, ale i możliwość pracy przy innowacyjnych produktach z perspektywą stałego podnoszenia kwalifikacji w międzynarodowym środowisku – mówi Paweł Gos, ekspert Polskiej Izby Motoryzacji i prezes firmy Exact Systems.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Co trzeci zatrudniony w tym przedsiębiorstwie student łączy pracę ze studiami w trybie dziennym. Motywacją dla 71 proc. z nich jest perspektywa zdobycia doświadczenia zawodowego, 11 proc. akcentuje możliwość rozwoju osobistego, a 9 proc. zwraca uwagę na szansę poznania osób z branży. W przypadku studiujących zaocznie na zdobycie doświadczenia wskazuje 58 proc. ankietowanych, a tylko 8 proc. łączy pracę na studiach z rozwojem zawodowym.

d3jmfxi

Niezwykle istotna jest specyfika całej branży motoryzacyjnej, która daje możliwość regulowania czasu pracy tak, by dostosować go do zajęć na uczelni. Jest to zaletą dla 56 proc. badanych przez Exact Systems studentów. Co więcej – aż 71 proc. studentów dziennych wskazało tę odpowiedź jako czynnik decydujący o podjęciu pracy. Prawie co piaty zapytany ceni pracę w młodym zespole i dobrą atmosferę.

- Wyniki naszej wewnętrznej ankiety potwierdzają, że praca w zakładzie motoryzacyjnym bardzo często stanowi pierwszy szczebel drabiny w karierze zawodowej studenta. Zaczynając od kontrolera jakości części samochodowych, student uzyskuje pierwszą możliwość aktywizacji zawodowej i zdobycia konkretnych umiejętności, jak również szansę zaprezentowania własnej osoby potencjalnemu pracodawcy. Zaprezentowane dane są ciekawe również z jeszcze jednego bardzo ważnego powodu: branża motoryzacyjna jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi w Polsce. A trendy i zachowania na tym rynku pracy mogą mieć istotne przełożenie na całą grupę osób studiujących i poszukujących zatrudnienia w najbliższych miesiącach – podkreśla Gos.

Źródło: Exact Systems

ll/moto.wp.pl

d3jmfxi

Podziel się opinią

Share

d3jmfxi

d3jmfxi