Trwa ładowanie...
d202ok4

Brali okupy za skradzione samochody

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brali okupy za skradzione samochody
d202ok4

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 17 do 28 lat. Zarzuca się im wymuszanie okupów za skradzione wcześniej samochody, a także posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli moduły komputerowe, spalone tablice rejestracyjne, dwa pistolety gazowe, kominiarki, nożyce, "łamaki" i 100 tabletek ekstazy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kolegami ze staszowskiej policji zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 17 do 28 lat podejrzanych o wymuszanie okupów za skradzione wcześniej samochody oraz posiadanie i rozprowadzanie narkotyków.

d202ok4

Z ustaleń świętokrzyskich policjantów wynika, że pod koniec lipca tego roku mężczyźni wymusili 10 tys. zł okupu za skradzionego wcześniej mercedesa . W połowie sierpnia wymusili 30 tys. zł od właściciela dwóch mercedesów. Sprawcy auta najprawdopodobniej wcześniej ukradli. Grozili, że gdy nie dostaną pieniędzy samochody zostaną zniszczone.

Podczas przeszukania stodoły, z której korzystali przestępcy, policjanci odnaleźli sześć komputerowych modułów samochodowych, częściowo spalone tablice rejestracyjne, kominiarkę, duże nożyce do cięcia blachy, "łamaki" i nieznaczne ilości amfetaminy.

Wczoraj policjanci zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn mających związek z wcześniej zatrzymanymi mężczyznami. Policjanci znaleźli w ich domach 100 szt. tabletek ekstazy, pistolet gazowy, susz rośliny, fifki i fajki wodne.

d202ok4

Dwóch spośród zatrzymanych jest już tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali z zatrzymanych będą dzisiaj doprowadzani do prokuratury. Im również grożą poważne sankcje karne. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

źródło: Komenda Główna Policji

d202ok4

Podziel się opinią

Share

d202ok4

d202ok4