Trwa ładowanie...
31-03-2011 16:13

Brakuje kierowców

Share
Brakuje kierowcówŹródło: sxc.hu
d41buoa

*Coraz mniej osób decyduje się na pracę w charakterze zawodowego kierowcy. Jednym z powodów takiej sytuacji mogą być niezadowalające zarobki. *

(fot. sxc.hu)
Źródło: (fot. sxc.hu)

Liczba wydawanych praw jazdy kategorii C oraz D spada. Jak wynika z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w 2009 roku odebrało je 114 tysięcy kierowców, a w ubiegłym jedynie 75,5 tysiąca. Jednocześnie zaobserwować można rosnące zapotrzebowanie na usługi transportu kołowego. Powstaje w ten sposób luka, która dotknęła pracodawców tego sektora.

d41buoa

O istnieniu problemu świadczy to, że tylko w styczniu i lutym tego roku, w jednym z najpopularniejszych w Polsce serwisów pośrednictwa pracy umieszczono prawie 2800 ofert pracy skierowanych do specjalistów z działu TSL, czyli transport-spedycja-logistyka. To o ponad 60 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Powodem braku pracowników w branży transportowej mogą być zarobki. Jak wynika z analizy firmy Sedlak & Sedlak, w ubiegłym roku mediana płac w branży TSL wyniosła 3,4 tys. zł. brutto. Dostawcy mogli liczyć na wypłatę w wysokości 2100 zł brutto, a kierowcy transportu międzynarodowego otrzymywali wynagrodzenie w wysokości 3 tysięcy złotych brutto.

tb/

d41buoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41buoa
Więcej tematów