Trwa ładowanie...

Brabus Ultimate E Concept: szalony Smart

Brabus od lat specjalizuje się w tuningowaniu aut spod znaku Mercedesa. Ich projekty mają robić wrażenie. Jednak tym razem weszli na nieznany sobie rewir.

Brabus Ultimate E Concept: szalony SmartŹródło: Fot. Brabus
dg5c1fv
dg5c1fv

Brabusa trudno nie lubić. Biorą na warsztat mocne wersje Mercedesów i jeszcze podkręcają im moc. Sądząc po ich projektach wypuszczanych na przestrzeni lat, muszą tam pracować prawdziwi fani motoryzacji. Stworzyli wiele wspaniałych aut, jak szalone kombi na bazie Mercedesa klasy E (W210) o mocy ok. 600 KM i elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej do 330 km/h – w 1996 r. było to najszybsze kombi świata. Później nie było gorzej i powstało dużo ekscytujących aut na bazie modeli C, E, S, SLK czy ML. Łączyło ich jedno; potężny silnik benzynowy o ogromnej mocy.

Kolejmy już raz Brabus wyłamał się z tego schematu. Na trwających aktualnie targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentował kolejnego Smarta ForTwo o napędzie elektrycznym. Owszem, firma już modyfikowała już ten model, ale tym razem się wyjątkowo wyróżnia. Napęd powstał we współpracy z firmą Kreisel Electric. Bez obaw, to nie jest kolejny wózek na zakupy.

Fot. Brabus
Źródło: Fot. Brabus

Koncepcyjnego Smarta wyposażono w silnik o imponującej mocy 201 KM. Dzięki takim parametrom niepozorny Smart przyspiesza do 100 km/h w 4,5 sekundy. To lepszy wynik niż niejeden hot-hatch. Maksymalnie jest w stanie osiągnąć mało imponujące 180 km/h, ale pamiętajmy, że to nadal auto niewiele większe od koszyka na zakupy. Producent deklaruje, że zasięgu starczy nam na 160 kilometrów. Dla osób śpieszących się, przewidziano możliwość szybkiego ładowania.

Auto wygląda rasowo, ale 18-calowe koła mocno ograniczą komfort jazdy. Wnętrze nie zmieniło się znacznie w porówaniu do "standardowego" Brabusa ForTwo.

dg5c1fv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg5c1fv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj