Trwa ładowanie...

BMW zbuduje fabrykę w Meksyku

Share
BMW zbuduje fabrykę w MeksykuŹródło: zdjęcie producenta
d4def8h

BMW Group wybuduje nową fabrykę niedaleko miasta San Luis Potosi w Meksyku. Ten ruch jest zgodny ze strategią firmy dążącą do zapewnienia globalnie zrównoważonego wzrostu.

- Meksyk jest idealną lokalizacją dla BMW Group i będzie kolejną ważną fabryką w naszej sieci wytwórczej. Zainwestujemy w tę nową fabrykę miliard dolarów amerykańskich, rozpoczęcie produkcji planujemy na rok 2019. W pierwszym roku produkcji zatrudnienie osiągnie poziom 1500 osób – powiedział Harald Krüger, członek zarządu BMW AG, odpowiedzialny za produkcję. – Ta decyzja potwierdza nasze zaangażowanie w regionie NAFTA. Produkujemy samochody BMW w naszej fabryce w Spartanburgu w USA już od 20 lat, a gdy osiągniemy naszą planowaną produkcję 150 tys. aut w Meksyku, będziemy w stanie jeszcze lepiej wykorzystać potencjał wzrostu w całym regionie.

W średnioterminowych planach mowa jest o kilku tysiącach nowych miejsc pracy - w samej fabryce i w jej bezpośrednim otoczeniu. Jeśli chodzi o modele, które będą produkowane w Meksyku, informacja będzie podana w późniejszym terminie.

Inwestycje BMW w regionie NAFTA

d4def8h

BMW Group już w marcu tego roku poinformowała o dalszym inwestowaniu w swoją istniejącą fabrykę w Spartanburgu w USA. Nakłady wyniosą miliard USD. Zwiększy to zdolności produkcyjne fabryki do 450 tys. aut rocznie do końca 2016 r., a tym samym Spartanburg stanie się największą fabryką w całej globalnej sieci wytwórczej BMW Group.

Kolejne 200 mln USD to inwestycja w fabrykę joint venture w Moses Lake, Washington, wytwarzającą włókna węglowe. Dzięki temu zdolności wytwórcze fabryki ulegną potrojeniu, a fabryka w Moses Lake zostanie największym na świecie wytwórcą włókien węglowych.

BMW Group już buduje fabrykę w Santa Catarina w Brazylii. Ma ona być gotowa do rozpoczęcia produkcji pod koniec bieżącego roku.

Źródło: Mototarget

tb/

d4def8h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4def8h
d4def8h
Więcej tematów