Trwa ładowanie...
Moto Target
24-07-2014 17:06

BMW i9 w 2016 roku

BMW i9 w 2016 rokuŹródło: zdjęcie producenta
d2xqs7l
d2xqs7l

W 2016 roku firma BMW będzie obchodziła stulecie istnienia. Z tej okazji bawarski producent planuje wprowadzić na rynek model i9, który będzie hybrydą typu plug-in.

"Auto Motor und Sport" informuje, że następca legendarnego modelu M1 powstanie na bazie produkcyjnej wersji modelu i8 (na zdjęciu), przy czym będzie od niego dużo mocniejszy i szybszy. Oznacza to, że układ hybrydowy pracujący pod maską będzie generował łącznie o wiele wyższą moc i większy moment obrotowy, niż w i8 (362 KM i 570 Nm). Dodatkowe konie mechaniczne zostaną wykrzesane dzięki zastosowaniu jednostki spalinowej o większej pojemności skokowej i bardziej wydajnego silnika elektrycznego.

BMW i9 będzie nieco cięższe od modelu i8, jednak całkowita masa własna auta nie powinna przekroczyć 1600 kilogramów, w czym mają pomóc liczne elementy nadwozia wykonane z włókna węglowego i aluminium. Nowe BMW zachowa jednocześnie idealny rozkład mas, wynoszący 50:50.

Szacuje się, że sportowe i9 "zaliczy" sprint do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund i rozpędzi się maksymalnie do ponad 250 km/h. Auto będzie oferowane w mocno ograniczonej liczbie egzemplarzy.

(źródło: Mototarget.pl)

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj