Trwa ładowanie...
d45t5ss
d45t5ss

Białystok/ Rowery miejskie dostępne od wtorku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45t5ss

Od najbliższego wtorku białostoczanie będą mogli korzystać z rowerów miejskich - poinformował w czwartek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Do dyspozycji mieszkańców jest obecnie 300 jednośladów umieszczonych w 30 stacjach na terenie miasta.

System rowerów miejskich - BiKeR działa w mieście od końca maja ubiegłego roku. Po zimowej przerwie, zgodnie z umową, system miał ruszyć 1 kwietnia. Jednak - jak wyjaśnił na konferencji prasowej Truskolaski - ze względu na ładną pogodę, miasto zwróciło się do firmy, by uruchomić system wcześniej. W czwartek do miasta przyszło pismo, że firma wyraża zgodę.

Rowery miejskie od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem białostoczan. W ubiegłym sezonie do systemu zarejestrowało się ponad 26 tys. osób, które dokonały blisko 350 tys. wypożyczeń. Dlatego miasto postanowiło powiększyć usługę o kolejnych 15 stacji i 150 rowerów.

d45t5ss

Przybliżone lokalizacje nowych stacji zostały wybrane w konsultacjach społecznych. Truskolaski powiedział, że obecnie trwają prace nad ustalaniem już konkretnych miejsc, w których mogą stanąć stacje.

Aby korzystać z roweru miejskiego w Białymstoku, trzeba zarejestrować się w systemie, a następnie opłacić tzw. opłatę wstępną, która wynosi 10 zł. Za darmo z roweru można korzystać przez pierwszych 20 minut, a posiadacze karty miejskiej - przez pierwszych 30 minut; kolejne minuty są płatne.

Uruchomiony w ub. roku system rowerów miejskich kosztował magistrat 4,4 mln zł, umowa zawarta została na trzy lata. Nowe stacje i rowery będą kosztowały miasto 950 tys. zł. Firma, która obsługuje system, jest właścicielem rowerów i stacji, to do jej zadań należy m.in. montaż stacji, dostarczenie rowerów, a także ich konserwacja oraz monitorowanie całego systemu.

d45t5ss

Podziel się opinią

Share
d45t5ss
d45t5ss
Więcej tematów