Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo motocyklisty. Jak się przygotować do sezonu motocyklowego?

Ruszył sezon motocyklowy. Długo czekaliśmy na idealną pogodę na motocykl. Choć nawet przedłużona zima nie przeraziła wielu pasjonatów jednośladów. Zarówno rowerzystów, jak i motocyklistów. Po zimie pojawia się zazwyczaj to samo pytanie. Jak się odpowiednio przygotować do sezonu? Jak sprawdzić motocykl przed pierwszą jazdą? Celem jest oczywiście zapewnienie sobie maksimum bezpieczeństwa. A to można osiągnąć także przez zakup odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Share
Bezpieczeństwo motocyklistyBezpieczeństwo motocyklistyŹródło: materiały partnera
d29m5od

Przygotowanie do sezonu

Zanim ruszysz na kolejne przejażdżki, warto poświęcić czas na dokładne sprawdzenie motocykla. Dobrze jest zrobić takie własne badanie techniczne, m.in. poprzez dokładne sprawdzenie ciśnienia w oponach, oleju, akumulatora, świateł i uzupełnienie pustego zbiorniku paliwa. O czym jeszcze warto pamiętać?

Ubezpieczenie motocykla

Ważnym elementem na naszej liście „to do” przed wyruszeniem w trasę jest ubezpieczenie motocykla. Dbasz o swój motocykl, kupujesz odzież ochronną, akcesoria, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo na drodze. To dobre i świadome podejście do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Niestety nie wszystko da się przewidzieć. Zwykła stłuczka, w której uszkodzisz drugi pojazd. Szkoda parkingowa, gdy schodząc do swojego jednośladu zauważysz uszkodzenia lub po prostu nagła awaria na trasie. We wszystkich tych przypadkach przyda się ubezpieczenie. Oszczędzi nerwów i zapewni pomoc finansową w trudnej sytuacji. To gotowe rozwiązanie w przypadku wielu zdarzeń komunikacyjnych. Zapewniając ochronę motocykla i dbając o zawartość portfela w razie ewentualnej szkody, warto pomyśleć też o tym, co najważniejsze. O własnym zdrowiu. To wszystko składa się na szeroki pakiet ubezpieczenia. W ten sposób dochodzimy do pytania. Jakie możliwości ubezpieczeniowe ma motocyklista? 

d29m5od

Ubezpieczenie OC i AC

OC Motocykla to w zasadzie obowiązek. Do tego zobowiązuje prawo. OC przyda się, gdy to będziesz sprawcą szkody. Dzięki OC nie będziesz odpowiadał za finansowe skutki zdarzenia na drodze, które nastąpiło z Twojej winy. Gdy to Twój motocykl ucierpi w kolizji na drodze lub gdy sprawca uszkodzenia będzie nieznany, wtedy z pomocą przyjdzie AC. AC na motocykl zadziała np. w przypadku wspomnianej szkody parkingowej, gdy zauważysz uszkodzenie jednośladu, ale nie wiesz kto jest winowajcą. Przyczyną takiej szkody może być również działanie czynników zewnętrznych, np. pogody. Dlatego warto mieć w zanadrzu ubezpieczenie motocykla AC. Przyda się w przypadku uszkodzenia czy zniszczenia motocykla, a także w razie kradzieży.

Ubezpieczenie motocykla Materiały prasowe
Ubezpieczenie motocyklaŹródło: Materiały prasowe

Co jeszcze warto ubezpieczyć?

Rozszerzenie AC, Assistance oraz ubezpieczenie NNW to tylko kilka z opcji, o których warto pomyśleć wybierając ubezpieczenie dla motocyklisty. Dzięki takiemu pakietowi zabezpieczysz pojazd i swoje zdrowie na różne niemiłe przygody na trasie. W kwestii AC możesz sprawdzić, czy masz np. możliwość zabezpieczenia się przed stratą wartości motocykla wraz z czasem albo ustalenia niezmiennej sumy ubezpieczenia. Assistance z kolei z pewnością przyda się w razie nagłej sytuacji na drodze. Naprawa na miejscu, holowanie, wymiana motocykla na pojazd zastępczy to bardzo przydatne opcje assistance w razie niespodziewanej sytuacji na drogach. Z takim pakietem: OC, AC i Assistance motocykl jest więc właściwie ubezpieczony. A co ze zdrowiem?

d29m5od

Recepta na powrót do zdrowia po wypadku.

Ubezpieczamy motocykl czy samochód i zazwyczaj skupiamy się na samym pojeździe. Zapominamy o ubezpieczeniu NNW, które pomoże nam oszczędzić czas potrzebny na powrót do zdrowia oraz pieniądze. Zwrot kosztów leczenia czy świadczenia związane z uszczerbkiem na zdrowie. To część pomocy na jaką możesz liczyć przy NNW dla motocyklisty w Compensie. Jest coś jeszcze. Powrót do zdrowia – rozszerzenie ubezpieczenia, które pomoże Ci…. wrócić do zdrowia po (odpukać) wypadku. Szybkie terminy wizyt u specjalistów, równie ekspresowy dostęp do badań i 2 500 placówek do wyboru, pomoc psychologa. Posiadanie takich opcji na wyciągnięcie ręki jest na wagę… zdrowia.

Akcesoria motocyklowe

Tak. Compensa daje możliwość ubezpieczenia akcesoriów w ramach rozszerzenia AC na motocykl. W ten sposób ochroną można objąć odzież i obuwie: kask, kombinezon, kurtkę, rękawice, spodnie, buty. Gadżety, które używane są do przewożenia cennych przedmiotów, czyli kufry, sakwy, tank bagi też można objąć polisą. 

d29m5od

Masz zamontowane gmole i crashpady? To oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze, że dbasz o bezpieczeństwo swoje i motocykla. Po drugie, że możesz liczyć na zniżkę przy ubezpieczeniu motocykla w Compensie. O akcesoriach motocyklowych i możliwości ich ubezpieczenia czytaj więcej na: https://www.compensa.pl/blog/158/akcesoria-motocyklowe-ktore-z-nich-mozesz-ubezpieczyc-kask

Samochód + Motocykl = Zniżka

Masz ubezpieczony samochód (OC, AC, OC/AC) w Compensie? Kupując polisę OC, AC czy OC/AC motocykla możesz liczyć na kolejną zniżkę. Działa ona również w odwrotnej sytuacji, gdy posiadając ubezpieczenie motocykla, chcesz objąć ochroną swój samochód. Tak działa pakiet „6 kół”.

Szerokiej drogi!    

Artykuł sponsorowany
d29m5od
d29m5od
d29m5od
Więcej tematów