Trwa ładowanie...
d21atn9

Będą konfiskować samochód, jeśli w środku znajdzie się kobieta z niezasłoniętą twarzą

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będą konfiskować samochód, jeśli w środku znajdzie się kobieta z niezasłoniętą twarzą
(PAP/ITAR-TASS/Sharifulin Valery)
d21atn9

Samochody prowadzone w Teheranie przez kobiety niezakrywające w sposób prawidłowy włosów będą konfiskowane - poinformował szef drogowej policji w stolicy Iranu. To samo będzie dotyczyć samochodów jedynie przewożących nieodpowiednio osłonięte pasażerki.

- Jeśli w aucie ktoś będzie nieodpowiednio osłonięty lub wręcz zdejmie zasłonę, pojazd zostanie skonfiskowany zgodnie z prawem. Sprawa zostanie przekazana do sądu i po nakazie sądowym samochód zostanie zwrócony - oświadczył generał Tejmur Hosseini, cytowany przez agencję Isna. Dodał, że na razie "nie przewiduje się grzywny" za to przewinienie.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * Od islamskiej rewolucji 1979 roku noszenie zasłony lub chusty na głowie jest w Iranie obowiązkowe dla wszystkich kobiet, również cudzoziemek. Jednak od połowy lat 90. obserwuje się w tej kwestii pewne rozluźnienie. W ostatnich latach policja wielokrotnie organizowała kampanie, aby nakłonić do bardziej restrykcyjnego przestrzegania tego obowiązku.

d21atn9

- Niestety niektóre ulice stolicy bardziej przypominają rewię mody - protestował stojący na czele irańskiego sądownictwa ajatollah Sadegh Laridżani, który zastanawiał się nad "skalą tolerancji", która doprowadziła do "takiej sytuacji".

ll, moto.wp.pl

d21atn9

Podziel się opinią

Share
d21atn9
d21atn9
Więcej tematów