Trwa ładowanie...
dl6p82u

AutomotiveSuppliers prognozuje eksport branży moto z Polski w 2017 na poz. 25,5 mld euro

Portal AutomotiveSuppliers podwyższył prognozę eksportu branży motoryzacyjnej z Polski w 2017 roku do 25,5 mld euro z 25 mld euro prognozowanych wcześniej - wynika z raportu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
AutomotiveSuppliers prognozuje eksport branży moto z Polski w 2017 na poz. 25,5 mld euro
(Materiały prasowe, Fot: Fiat)
dl6p82u

"AutomotiveSuppliers.pl wstępnie prognozuje, że w całym 2017 roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski przekroczy po raz pierwszy w historii poziom ponad 25,5 mld euro" - napisano. W styczniu eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski osiągnął wartość 2 mld euro.

"To aż o 17,98 proc. więcej (+304 mln euro) w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. To najlepszy wynik dla tego miesiąca w historii sektora motoryzacyjnego" - napisano.

Nasz komentarz:

Rozwój przemysłu motoryzacyjnego w Polsce cały czas trwa i przybiera na intensywności. Dalsze prognozy z pewnością będą równie obiecujące ze względu na budowę między innymi fabryki silników Mercedesa, która powstaje w Jaworznie. Pierwsze jednostki napędowe opuszczą taśmy produkcyjne w 2019 roku.

Kolejnym mocnym zastrzykiem dla polskiej branży kategorii automotive będzie także produkcja następcy Fiata Punto w naszych zakładach. Włosi zapowiedzieli ją wstępnie w ubiegłym roku.

Źródło: PAP. Opracował Mariusz Zmysłowski

dl6p82u

Podziel się opinią

Share
dl6p82u
dl6p82u
Więcej tematów