Trwa ładowanie...

Automatyczna aktualizacja map. Nawigacja lepsza niż w telefonie

Nawigacja to prawa ręka każdego kierowcy. Choć wiele osób woli używać tableta lub smartfona, to trudno nie docenić praktycznej nawigacji samochodowej, która działa niezawodnie w każdych warunkach. Nie musisz martwić się, że sprzęt odmówi posłuszeństwa na ruchliwym skrzyżowaniu.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Automatyczna aktualizacja map. Nawigacja lepsza niż w telefonie
Źródło: iStock.com
d29vs23

Nawigację dla wymagających kierowców znajdziesz w przyzwoitej cenie. Już za mniej niż 500 złotych otrzymasz sprzęt pozwalający na darmową, dożywotnią aktualizację map, w dodatku cały proces przeprowadzisz samodzielnie w domu.

Nawigacja czy smartfon

Obecnie wiele osób woli uruchamiać nawigację na ekranie swojego smartfona lub tableta. Nic w tym dziwnego, praktycznie zawsze mamy je pod ręką, a rozmaite nawigacje umożliwiające wytyczenie trasy są w większości przypadków bezpłatne. Takie rozwiązanie nie zawsze będzie jednak najlepsze.

Smartfon lub tablet sprawdzi się przede wszystkim wśród osób, które korzystają z nawigacji głównie do poruszania się po mieście i szukają informacji, gdzie mogą spodziewać się największych korków i jak je ominąć. Przeciwko używaniu smartfona przemawia kilka zasadniczych czynników.

Po pierwsze stale włączony ekran i lokalizacja bardzo szybko rozładują nawet najbardziej wytrzymałe modele. Również trzymanie smartfona przez cały czas "na kablu" nie będzie dobrze wróżyć żywotności baterii ze względu na długotrwałe przegrzanie podzespołów. Z drugiej strony kupowanie smartfona tylko po to, aby służył za nawigację mija się z celem. Nie wolno zapominać o tym, że minusem smartfonów jest również gorszy wyświetlacz, który sprawia, że trudno z niego korzystać w słoneczne dni.

Fotolia
Źródło: Fotolia

Dobry ekran i czytelny interfejs

Tymczasem w przypadku nawigacji liczy się nie tylko przekątna wyświetlacza, ale również jego jasność maksymalna. Im będzie większa, tym lepiej sprzęt sprawdza się w pełnym słońcu. Oczywiście wpływa to na prędkość rozładowywania się akumulatora, ale większość sprzętów nie potrzebuje zbyt wiele energii. Równie ważny jest interfejs, którego obsługa nie powinna sprawiać problemu. Możliwość zapisania najważniejszych punktów takich jak praca czy dom to podstawa, warto jednak zastanowić się nad nawigacją, która oferuje dodatkowe opcje obliczania trasy.

Sercem nawigacji samochodowej są oczywiście mapy. To od nich zależy jak bardzo przydatne będzie urządzenie. Mapa z rzadkimi aktualizacjami może spowodować nie lada problemy, gdy urządzenie pokieruje cię trasą, która jest właśnie w remoncie. Warto więc wybrać mapy czołowych producentów, które są nie tylko często aktualizowane, ale również dokładne. Dodatkowym atutem będzie baza interesujących punktów takich jak stacje benzynowe, sklepy czy bankomaty.

Ich instalacja jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią każdy użytkownik mający do dyspozycji komputer z dostępem do internetu. Zastanów się, czy potrzebujesz nawigacji z wgranymi mapami Europy czy jedynie Polski. Modele z bardziej zaawansowanym pakietem map są o wiele droższe, dlatego nie warto przepłacać.

Obecnie nawigacje w niczym nie przypominają archaicznych modeli sprzed dekady. Największe mankamenty w postaci nieczytelnego interfejsu czy wadliwego panelu dotykowego to już przeszłość. Teraz nawigacja wygląda jak mały tablet, a jeśli chodzi o funkcjonalność sprawia się jeszcze lepiej.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d29vs23

Podziel się opinią

Share
d29vs23
d29vs23
Więcej tematów