Trwa ładowanie...

Auto napędzane śmieciami? To możliwe

d3h648z
d3h648z

21 października 2015 r. był wyjątkowym dniem - to właśnie w tę datę dotarli bohaterowie kultowej produkcji "Powrót do przyszłości". Elementy filmowego DeLoreana były napędzane śmieciami. Okazuje się, że po 30 latach rozwiązanie takie jest pośrednio możliwe.

W filmikach pt. "Napędzany czymkolwiek" Toyota pokazuje, że paliwo potrzebne do napędzania wodorowej Toyoty Mirai można wyprodukować z wielu źródeł. Do czwartego odcinka zaproszono bohaterów "Powrotu do przyszłości", Michaela J. Foxa i Christophera Lloyda. Dyskutują oni o tym, które przewidywania na 2015 r. się sprawdziły. Nagle rozmowę przerywa naukowiec który twierdzi, że pokaże im samochód napędzany śmieciami, który przeniesie ich w czasie. Następnie prezentuje im Toyotę Mirai i zasadę pozyskiwania wodoru ze śmieci.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
21 października pierwsze wodorowe Toyoty trafiły do kalifornijskich klientów. Do tej pory złożono 1 500 zamówień. Samochód pojawił się też w salonach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Danii. W Hamburgu miała miejsce prezentacja drogowa Mirai.

U naszego zachodniego sąsiada cena rynkowa tego samochodu wynosi 66 000 euro, jednak dzięki rządowym dopłatom będzie go można nabyć do kilku tysięcy euro taniej.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

d3h648z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h648z
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj