Trwa ładowanie...

Auto napędzane śmieciami? To możliwe

dtykjlv
dtykjlv

21 października 2015 r. był wyjątkowym dniem - to właśnie w tę datę dotarli bohaterowie kultowej produkcji "Powrót do przyszłości". Elementy filmowego DeLoreana były napędzane śmieciami. Okazuje się, że po 30 latach rozwiązanie takie jest pośrednio możliwe.

W filmikach pt. "Napędzany czymkolwiek" Toyota pokazuje, że paliwo potrzebne do napędzania wodorowej Toyoty Mirai można wyprodukować z wielu źródeł. Do czwartego odcinka zaproszono bohaterów "Powrotu do przyszłości", Michaela J. Foxa i Christophera Lloyda. Dyskutują oni o tym, które przewidywania na 2015 r. się sprawdziły. Nagle rozmowę przerywa naukowiec który twierdzi, że pokaże im samochód napędzany śmieciami, który przeniesie ich w czasie. Następnie prezentuje im Toyotę Mirai i zasadę pozyskiwania wodoru ze śmieci.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
21 października pierwsze wodorowe Toyoty trafiły do kalifornijskich klientów. Do tej pory złożono 1 500 zamówień. Samochód pojawił się też w salonach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Danii. W Hamburgu miała miejsce prezentacja drogowa Mirai.

U naszego zachodniego sąsiada cena rynkowa tego samochodu wynosi 66 000 euro, jednak dzięki rządowym dopłatom będzie go można nabyć do kilku tysięcy euro taniej.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

dtykjlv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtykjlv
Więcej tematów