Trwa ładowanie...

Auto dostawcze na minuty. Pierwsza taka usługa w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce mamy do czynienia z taką usługą. Ikea i Traficar wypożyczą nam auto dostawcze na minuty. Do prowadzenia go wystarczy prawo jazdy kat. B.

Auto dostawcze na minuty. Pierwsza taka usługa w PolsceŹródło: Materiały prasowe
d3vbob3
d3vbob3

Od 4 września klienci krakowskiej Ikei mają możliwość wynajęcia samochodów dostawczych na minuty. Usługa jest realizowana przez Traficar, a cennik wygląda tak samo, jak w przypadku aut osobowych. Dla przypomnienia jest to 50 gr za minutę jazdy, 80 gr za km oraz 10 gr za minutę postoju. W przeciwieństwie do dostawy oferowanej przez sklep, koszt dowozu zakupów nie zależy od ich wagi.

Aby wynająć renault kangoo potrzebne jest zwykłe konto w serwisie Traficar. Jeszcze do 11 września w sklepie funkcjonuje punkt, w którym pracownicy firmy pomogą je założyć i odpowiedzą na wszelkie pytania. Sam proces rejestracji jest dość prosty i wymaga podania danych karty płatniczej oraz prawa jazdy kat. B.

Renault kangoo dla Ikea Materiały prasowe
Renault kangoo dla Ikea Źródło: Materiały prasowe

Samochód wynajmujemy tak samo, jak osobowego traficara. W aplikacji rezerwujemy auto. Następnie skanujemy umieszczony na szybie kod QR, który otwiera nam pojazd. Kluczyki i dowód rejestracyjny czekają na nas w środku. Jedyną różnicą jest to, że po zakończonym wynajmie renault kangoo należy odstawić w specjalnie wyznaczone miejsce pod sklepem.

Wybrany przez Traficar samochód jest wystarczająco duży, by wygodnie przewozić nawet największą szafę oferowaną w szwedzkim sklepie. Przestrzeń bagażowa ma 190 cm długości, 120 cm szerokości oraz 110 cm wysokości. Dodatkowo jest możliwość złożenia fotela pasażera, co dodaje kolejny metr na długość. Pilotażowo pod krakowską Ikeę trafiło 6 renault kangoo.

d3vbob3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vbob3
Więcej tematów