Trwa ładowanie...
d24nd4y

Audi A3 zwycięzcą konkursu World Car of the Year 2014

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi A3 zwycięzcą konkursu World Car of the Year 2014
(zdjęcie producenta)
d24nd4y

Trzecia generacja Audi A3 osiągnęła teraz oficjalnie sukces rangi światowej. W renomowanym plebiscycie World Car of the Year Awards 2014, wyprzedziła dwadzieścia trzy inne samochody z całego świata. Międzynarodowe jury liczące 69 znanych dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów, zwycięzcą konkursu ogłosiło właśnie Audi A3. To już drugie, po wygranej Audi A6 w pierwszej edycji konkursu w roku 2005, zwycięstwo czterech pierścieni w dziesięcioletniej historii plebiscytu.

Nowe Audi A3 jest dostępne w wersji trzydrzwiowej, pięciodrzwiowej Sportback, Cabriolet i Limousine. Pod maskami różnych wersji pracować mogą silniki benzynowe TFSI oraz jednostki wysokoprężne TDI. Model A3 Sportback można kupić w także w wersji gtron, napędzanej wytwarzanym przez Audi egazem, gazem ziemnym lub benzyną. W trybie jazdy na egazie, A3 Sportback g-tron jest neutralne pod względem emisji CO2. Jeszcze w 2014 roku na rynku pojawi się A3 Sportback w wersji etron. Jego hybrydowy napęd typu plugin umożliwia przejechanie nawet 50 kilometrów wyłącznie na napędzie elektrycznym.

- Audi A6 było pierwszym w ogóle samochodem, który otrzymał tę nagrodę - powiedział Rupert Stadler, prezes zarządu Audi. - Cieszymy się bardzo, że mogliśmy powtórzyć ten sukces, gdy również nowe Audi A3 wyróżniono tytułem World Car of the Year 2014. W Audi A3 wyraźnie widać całą paletę kompetencji technicznych Audi w dziedzinie konstruowania samochodów. Nie tylko w zakresie lekkiej konstrukcji czy napędu, ale także mobilnych systemów infotainment i systemów wsparcia kierowcy. To ważne wyróżnienie dla całej naszej firmy jest ogromnym powodem do radości.

Nawigacje GPS na Allegro. Sprawdź ceny i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d24nd4y

Podziel się opinią

Share

d24nd4y

d24nd4y