Trwa ładowanie...
d2zcxdu
wiadomości

Assistance również dla starszych samochodów

Share
d2zcxdu

Wśród kierowców istnieje przekonanie, że ubezpieczenie assistance warto wykupić jedynie dla nowego lub kilkuletniego pojazdu. Klienci posiadający samochody starsze, np. w wieku powyżej 10 lat, często nie są zainteresowani dodatkowym ubezpieczeniem, a to właśnie oni mogą zyskać najwięcej na odpowiednio dobranym wariancie ubezpieczenia assistance.

Wraz z wiekiem pojazdu i jego przebiegiem zazwyczaj rośnie ryzyko wystąpienia awarii. To skłania niektórych właścicieli takich pojazdów do unikania autostrad, gdzie usterka wiąże się ze sporymi kłopotami. Tymczasem niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują polisę assistance, gwarantującą pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń, jak m.in.: awaria akumulatora, skrzyni biegów, silnika, układu elektronicznego czy hamulcowego.

Kilkadziesiąt złotych rocznie na ubezpieczenie assistance nie tylko zapewni nam spokój, ale również pozwoli zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków związanych z naprawą, holowaniem i zapewnieniem kontynuacji podróży kierowcy i pasażerów.

Przy wyborze ubezpieczenia assistance konieczne jest dokładne przeanalizowanie zakresu, jaki obejmuje. Należy się upewnić, czy ubezpieczyciel udzieli pomocy zarówno w razie awarii pojazdu jak i kolizji drogowej. Należy również zwrócić uwagę na minimalną wymaganą odległość pomiędzy miejscem zamieszkania kierowcy, a miejscem gdzie doszło do zdarzenia; im jest ona mniejsza, tym lepsze ubezpieczenie assistance.

Niektórzy ubezpieczyciele wprowadzają ograniczenia. Klient, może skorzystać z danego świadczenia 1 lub 2 razy w ciągu roku. Ubezpieczając starszy samochód należy zwrócić uwagę czy ubezpieczyciel nie zastrzega sobie prawa do holowania wyłącznie do najbliższego autoryzowanego warsztatu. Jest to bardzo istotnie w przypadku starszych samochodów, których właściciele rzadko decydują się naprawę w ASO. Warto wybrać ofertę, w której to właściciel samochodu decyduje o miejscu, do którego pojazd ma być odholowany.

Źródło: AXA

tb/

d2zcxdu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zcxdu
d2zcxdu
Więcej tematów