Trwa ładowanie...
d16o9y6
Assistance bije rekordy popularności w Polsce

Assistance bije rekordy popularności w Polsce

W ostatnich czterech latach liczba klientów, którzy korzystają z assistance, wzrosła ponad dwukrotnie i przekracza dziś 2,6 mln. Aż 84 proc. z nich decyduje się na usługę pomocy w razie awarii samochodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d16o9y6

Z usług assistance w 2016 roku skorzystało ponad 2,6 mln Polaków. Dla porównania jeszcze w 2013 roku pakiet pomocowy miało 1,1 mln klientów. W przypadku samochodów taka usługa zapewnia szybką pomoc w razie awarii. Podstawowe rzeczy (jak np. wymiana koła lub doładowanie akumulatora) mogą być wykonane na miejscu, a w przypadku bardziej poważnej usterki ubezpieczony będzie mógł za darmo zostać odholowany do warsztatu.

Warto przy tym pamiętać, że dostępne usługi assistance różnią się od siebie. Jedne są dostępne wszędzie, inne dopiero w pewnej odległości od domu. Te drugie są tańsze, ale np. nie zapewnią pomocy w razie awarii w mieście zamieszkania.

d16o9y6

– Assistance stał się zwykłą usługą, z której Polacy powszechnie korzystają. Nie jest już postrzegany jako niedostępny, luksusowy i drogi – mówi Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance. – Coraz częściej usługi assistance są wykorzystywane poza dużymi ośrodkami miejskimi, w miejscowościach od 20 do 50 tysięcy mieszkańców. Tam wzrost popularności assistance jest najbardziej dynamiczny.

oprac. Szymon Jasina

d16o9y6

Podziel się opinią

Share

d16o9y6

d16o9y6