Trwa ładowanie...

Alfa Romeo Disco Volante powraca

Alfa Romeo Disco Volante powracaŹródło: zdjęcie producenta
dr6taj8
dr6taj8

Samochód nazwany "latającym spodkiem" musi wyróżniać się niecodzienną stylistyką. Zaprezentowana w 1952 roku koncepcyjna Alfa Romeo Disco Volante (co po włosku oznacza właśnie latający spodek) charakteryzowała się niską linią i niewielkim współczynnikiem oporu powietrza równym 0,25.

Firma Touring Superleggera mieszcząca się w Mediolanie zajmuje się produkcją nadwozi i to właśnie ona przed laty stworzyła model Disco Volante. Teraz po 60 latach na Salonie Samochodowym w Genewie Włosi pokażą nowy koncept o tej samej nazwie, który ma nawiązywać do pierwowzoru.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Podobnie jak w latach 50., tak i teraz Disco Volante powstało na bazie istniejącego samochodu. Tym razem za dawcę posłużył model 8C Competizione. Oznacza to, że pod maską znalazł się silnik V8 o pojemności 4,7 l i mocy 450 KM współpracujący z 6-biegową przekładnią. Nadwozie jest wykonane z aluminium i włókna węglowego.

Touring Superleggera zapowiada wyprodukowanie i sprzedaż limitowanej serii modelu Disco Volante.

sj

dr6taj8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr6taj8
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj