Trwa ładowanie...
d2p7mpe

A4: asfalt na brakującym fragmencie niemal kompletny

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
A4: asfalt na brakującym fragmencie niemal kompletny
(GDDKiA)
d2p7mpe

Na budowanym odcinku A4 pomiędzy Tarnowem a Dębicą ułożono już 92 proc. warstwy wiążącej, czyli przedostatniej, i 72 proc. warstwy ścieranej, czyli ostatniej warstwy nawierzchni. Pracuje tam codziennie 850 osób i 250 maszyn budowlanych.

Trwają prace na 16 obiektach inżynierskich (mostach, wiaduktach, estakadzie nad rzeką Wisłoką), natomiast część wiaduktów jest ukończona. Pod autostradą można przejechać 3 wiaduktami w miejscowościach Stare Żukowice, Kolonia Żyraków i Kozłów. Nad autostradą pojazdy korzystające z dróg powiatowych przejeżdżają przez nowe obiekty w miejscowościach: Zaczarnie, Nowe Żukowice, Jaźwiny, Borowa, Żyraków i Pustynia.

Trwają prace przy: obsiewie skarp i terenów płaskich, pielęgnacji zieleni, malowaniu znaków poziomych na ciągu głównym, profilowaniu skarp nasypów, stożków i rowów, niwelacji terenu, wbudowywaniu humusu w pas rozdziału, montażu barier drogowych, betonowaniu i montażu słupów ekranów akustycznych i czyszczeniu pasa głównego.

d2p7mpe

Trwają prace na miejscach obsługi podróżnych: MOP Jawornik i Jastrząbka. Montowano tu kostkę betonową, krawężniki, stabilizowano grunt, a w budynkach robiono instalację wodno-kanalizacyjną, wylewki betonowe i izolacje termiczne.

Pierwsze pojazdy, według zapewnień wykonawcy, pojadą nowym odcinkiem A4 Tarnów-Dębica w październiku 2014 r.

Źródło: GDDKiA

tb, moto.wp.pl

Nawigacje GPS w niskich cenach. Kliknij i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe