Trwa ładowanie...

Miażdżące wyniki badań. Motocykliści mówią: "nie"

Federacja Europejskich Stowarzyszeń Motocyklistów przeprowadziła badania dotyczące opinii na temat ewentualnego zakazu sprzedaży spalinowych jednośladów. Jak nietrudno się domyślić, wyniki są dość jednoznaczne.

Share
Suzuki GSX-125
Suzuki GSX-125
d4brqq7

W lipcu 2021 roku Federacja Europejskich Stowarzyszeń Motocyklistów ogłosiła rozpoczęcie badań dotyczących opinii motocyklistów na temat ewentualnych zakazów szykowanych przez Unię Europejską. Wyniki pozyskane od 23 768 użytkowników jednośladów z całej Europy są dość jednoznaczne - przytłaczająca większość z nich jest przeciwna takiemu rozwiązaniu.

92 proc. motocyklistów przeciwnych zakazowi sprzedaży pojazdów spalinowych

Aż 92,91 proc. badanych przyznało, że nie podoba im się wizja zakazu sprzedaży spalinowych jednośladów. Wyniki nieco różnią się w zależności od kraju, ale nawet na najbardziej zelektryfikowanych rynkach, wartość ta przekraczała 80 proc.

W badaniu znalazło się też miejsce na bardziej szczegółowe pytania. Także te, dotyczące wpływu ewentualnego zakazu na dalsze decyzje zakupowe. Aż 53,38 proc. ankietowanych stwierdziło, że całkowicie porzuciliby jazdę motocyklem. 38,96 proc. przesiadłoby się na elektryka, a tylko 7,67 proc. przyznało że woleliby jednoślad zasilany prądem zamiast spalinowego.

d4brqq7

Przy czym warto wspomnieć, że aż 88,75 proc. badanych nie jest skłonnych zapłacić więcej za motocykl tylko dlatego, że jest zasilany prądem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4brqq7

Podziel się opinią

Share
d4brqq7
d4brqq7
Więcej tematów