Trwa ładowanie...
d1n6xcm

650-konne suzuki hayabusa wystawione na sprzedaż. Pojedzie 425 km/h

Wyjątkowe suzuki hayabusa, które przyczyniło się do pobicia kobiecego rekordu prędkości, zostało wystawione na sprzedaż. Nie jest tanie, ale dzięki turbodołaodowanemu silnikowi zapewnia oszałamiające osiągi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suzuki Hayabusa zasłynęła z rozwijanych prędkości
Suzuki Hayabusa zasłynęła z rozwijanych prędkości (Materiały prasowe)
d1n6xcm

Mick Ellis to inżynier pracujący w firmie BDR Performance zajmującej się ekstremalnymi modyfikacjami motocykli. W 2014 roku przygotował on wyjątkową maszynę dla swojej żony Becci Ellis. Mowa o 650-konnym Suzuki Hayabusa, na którm Becci pobiła kobiecy rekord prędkości dla motocykli konwencjonalnych.

Japońska maszyna napędzana turbodoładowanym, 650-konnym silnikiem o pojemności 1,3 litra rozpędziła się do imponujących 425 km/h. Aby osiągnąć taki wynik poza sprężarką Garrett konieczne okazały się również modyfikacje układu wtryskowego, wydechu i skrzyni biegów.

Pani Ellis kilka lat później uległa niestety wypadkowi, po którym nie podejmowała kolejnych prób pobicia rekordu. Wyjątkowy motocykl został właśnie wystawiony na sprzedaż za niemałą kwotę 30 tys. funtów, co w przeliczeniu daje niecałe 150 tys. zł. Chętnych na tę przerażającą maszynę raczej nie zabraknie.

d1n6xcm

Podziel się opinią

Share

d1n6xcm

d1n6xcm