Trwa ładowanie...

4 maja ruszy proces sprawczyni wypadku polskiego autokaru

4 maja ruszy proces sprawczyni wypadku polskiego autokaruŹródło: AFP, fot: Robert Schlesinger
d2joget
d2joget

4 maja ruszy proces kobiety, oskarżonej o spowodowanie w 2010 r. wypadku polskiego autokaru pod Berlinem, w którym zginęło 14 osób, a 28 zostało rannych - poinformował rzecznik sądu krajowego w Poczdamie sędzia Frank Tiemann. 38-letnia mieszkanka Berlina prowadziła samochód osobowy, który 26 września 2010 r. uderzył w polski autokar na autostradzie A10, spychając go na filar wiaduktu.

Według prokuratury na końcowym odcinku wjazdu na autostradę - mimo deszczowej pogody i złych warunków na jezdni - za bardzo zwiększyła prędkość. W konsekwencji tyłem pojazdu zarzuciło na bok, samochód wpadł w poślizg, zjechał z pasa przyśpieszania na prawy pas ruchu i doszło do zderzenia z polskim autokarem.

Autobusem jechało 49 pasażerów - pracowników Nadleśnictwa Złocieniec i ich rodzin, którzy wracali z wycieczki do Hiszpanii.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci 14 osób oskarżonej grozi kara do 5 lat więzienia. Proces odbędzie się w sądzie krajowym w Poczdamie.

d2joget
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2joget
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj