29. Rajd Dakar: Sainz wygrał drugi etap

29. Rajd Dakar: Sainz wygrał drugi etapŹródło: PAP
d445rll
d445rll

Były rajdowy mistrz świata Hiszpan Carlos Sainz wygrał w niedzielę w rywalizacji kierowców samochodów drugi etap 29. Rajdu Dakar prowadzący z Portimao do Malagi. Krzysztof Hołowczyc uplasował się na 13. pozycji tracąc do Sainza 4.21. Trasa etapu miała 545 km długości w tym 67 km odcinka specjalnego.

Wśród motocyklistów triumfował zawodnik z Portugalii Helder Rodrigues jadący Yamahą. Jacek Czachor został sklasyfikowany na 33. miejscu ze stratą 6.09 do zwycięzcy, a Marek Dąbrowski na 50. - 8.53.

Po dwóch etapach Hołowczyc w klasyfikacji generalnej rajdu jest 14. (13.16 straty do lidera Hiszpana Carlosa Sousy), Czachor 21. (19.32 do lidera Rodriguesa), a Dąbrowski 29. (23.28).

Etap do Malagi zakończył rywalizację na trasach w Europie. W niedzielę wieczorem uczestnicy rajdu zostaną zaokrętowani na promy, którymi zostaną przewiezieni do Maroka.