Trwa ładowanie...
d1am43f

265-konny Volkswagen Golf GTI

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
265-konny Volkswagen Golf GTI
(zdjęcie producenta)
d1am43f

W przyszłym roku Golf GTI będzie świętował swoje 40. urodziny. Volkswagen chce uczcić to historyczne wydarzenie prezentując nowatorski model jubileuszowy – nowego Golfa GTI Clubsport. Podczas legendarnego zlotu miłośników GTI nad jeziorem Wörthersee Volkswagen prezentuje studyjnego Golfa GTI Clubsport, niewiele odbiegającego od wersji seryjnej.

Wyposażony w silnik o mocy 265 KM (wzrost o 35 proc. w stosunku do Golfa GTI Performance) oraz funkcję boost, dzięki której czasowo maksymalna moc może być dodatkowo zwiększona o 10 proc., Golf GTI Clubsport wejdzie do produkcji jako najmocniejszy kiedykolwiek wytwarzany GTI na początku 2016 roku.

Model jubileuszowy pojawi się na rynku nie tylko z mocnym silnikiem, ale również z niepowtarzalnym wnętrzem i elementami nadwozia odróżniającymi go od innych modeli. Wśród nich są m.in. zupełnie zmieniony przedni zderzak, progi, nowy i jeszcze bardziej efektywny pod względem aerodynamiki spojler na krawędzi dachu oraz opracowany specjalnie do tego modelu dyfuzor z tyłu. Wszystkie te elementy stworzono z myślą o zwiększeniu osiągów tego GTI.

d1am43f

Dzięki bardzo wysokiej mocy silnika, zwiększanej jeszcze poprzez funkcję boost oraz za sprawą znacznie lepszego docisku do podłoża, Golf GTI Clubsport pod względem dynamiki wkracza w rejony zarezerwowane dla modeli związanych ze startem w zawodach motorsportowych. Dzięki temu auto nawet podczas pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością ma zachować stabilność.

Źródło: Volkswagen

mp/moto.wp.pl

Sprawdź cenę wybranego modelu Volkswagena i wybierz najlepszą ofertę!

d1am43f

Podziel się opinią

Share

d1am43f

d1am43f