Trwa ładowanie...
dt95vgs

250 000 aut elektrycznych aliansu Renault-Nissan

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
250 000 aut elektrycznych aliansu Renault-Nissan
(zdjęcie producenta)
dt95vgs

Alians Renault-Nissan sprzedał 250-tysięczny samochód o napędzie elektrycznym. Było nim białe Renault ZOE, które trafiło do klienta z Francji.

Najlepiej sprzedającym się modelem jest jednak LEAF, dostępny na rynku od 4,5 roku. Od tej pory właścicieli znalazło 180 000 egzemplarzy elektrycznego Nissana. Alians sprzedaje niemal połowę pojazdów elektrycznych dostępnych na całym świecie.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * Od stycznia do maja firma dostarczyła klientom ok. 31 700 „elektryków”, czyli o 15 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. - Na wzrost popytu wpływają przede wszystkim zachęty ze strony rządów oraz coraz lepsza infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych - powiedział prezes Renault-Nissan, Carlos Ghosn.

Oprócz LEAF-a Nissan oferuje także vana e-NV200, który pojawił się w Europie i Japonii w ubiegłym roku. Renault pozwala z kolei wybrać spośród wspomnianego ZOE, vana Kangoo Z.E., sedana SM3 Z.E. oraz przeznaczonego do miasta Twizy.

dt95vgs

We Francji od kwietnia 2015 r. funkcjonuje premia środowiskowa, dzięki której właściciele starszych samochodów z silnikami wysokoprężnymi mogą je oddać w rozliczeniu i otrzymać zniżkę w wysokości 10 000 euro na zakup nowego samochodu elektrycznego.

Źródło: Renault-Nissan

ll/moto.wp.pl

dt95vgs

Podziel się opinią

Share

dt95vgs

dt95vgs