Trwa ładowanie...

24 listopada akcja policji "Bezpieczny motocyklista jesienią"

Chociaż za oknem robi się coraz zimniej, na ulicach wciąż nie brakuje jednośladów. Dlatego funkcjonariusze warszawskiej drogówki przeprowadzają we wtorek 24 listopada akcję "Bezpieczny motocyklista jesienią", zwracając szczególną uwagę na zachowanie kierowców motocykli.
Share
Bezpieczny motocyklista jesienią
Bezpieczny motocyklista jesieniąŹródło: Policja
dlmk1on

Utrudnione warunki pogodowe i wcześniej zapadający zmrok to główne wyzwania, jakie czekają na wszystkich kierowców w połowie jesieni. Szczególnie uważać muszą jednak motocykliści. Policja zwraca uwagę, że bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo, jest odpowiedni strój, dzięki któremu motocyklista jest widoczny nawet w trudnych warunkach pogodowych. Ale to nie wszystko.

Policjanci z warszawskiej drogówki zwracają uwagę, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków wciąż jest nadmierna prędkość. Funkcjonariusze podkreślają, że takie czynniki jak deszcz, mgła czy zalegające na drodze liście sprzyjają utracie panowania nad maszyną.

Dlatego celem działań kontrolno-prewencyjnych we wtorek 24 listopada będzie przede wszystkim natychmiastowe reagowanie na przekraczanie prędkości przez motocyklistów. Funkcjonariusze będą obserwować odcinki dróg, na których do tej pory zaobserwowano największą liczbę zdarzeń z udziałem jeżdżących motocyklami.

dlmk1on

Kierowcy jednośladów mogą spodziewać się patroli stacjonarnych wyposażonych w przyrządy kontrolno-pomiarowe. Funkcjonariuszy drogówki w działaniach będzie także wspierać grupa SPEED. Oprócz tego policjanci będą zwracać uwagę na to, czy motocykle nie przekraczają norm poziomu hałasu oraz na inne wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlmk1on

Podziel się opinią

Share
dlmk1on
dlmk1on
Więcej tematów