Trwa ładowanie...
d2xm75q
d2xm75q

2 miliony Nissanów Qashqai z Wielkiej Brytanii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xm75q

Z taśmy montażowej brytyjskiej fabryki Nissana zjechał 2-milionowy egzemplarz modelu Qashqai. Oznacza to, że nowe auto powstaje co minutę.

Qashqai został zaprojektowany i skonstruowany z myślą o klientach europejskich. Produkcja pojazdu w Sunderland trwa od niespełna 8 lat i pochłonęła 534 mln funtów brytyjskich. Dzięki niej pracę znalazło ponad 11 000 osób, zaś samochody eksportowane są do krajów całego świata.

Jubileuszowym egzemplarzem był Qashqai w wersji N-Tec w kolorze magnetycznej czerwieni. Auto trafi do nabywcy z Wielkiej Brytanii. Wyposażenie nowej odmiany, wprowadzonej na rynek w zeszłym miesiącu, obejmuje unikatowe elementy stylistyczne oraz pakiet Safety Shield (elektryczny hamulec awaryjny, funkcja rozpoznawania znaków drogowych, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i adaptacyjne światła drogowe.

d2xm75q

Qashqai powstaje na tej samej linii nr 1 fabryki w Sunderland co elektryczny LEAF. Od 2010 r. pracuje ona przez całą dobę w cyklu 3-zmianowym. Samochód ten stanowi część ofensywy produktowej japońskiej marki w Europie, obok modeli Pulsar, e-NV200, Juke, Note oraz wspomnianego LEAF.

Model jest wytwarzany również w Chinach i Japonii, zaś jego globalna produkcja przekroczyła 2,5 mln sztuk. Od 2015 r. montaż odbywać się będzie także w rosyjskim Petersburgu, z przeznaczeniem na lokalny rynek.

Źródło: Nissan

ll/moto.wp.pl

Szeroki wybór części zamiennych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź oferty!

d2xm75q

Podziel się opinią

Share

d2xm75q

d2xm75q