Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4

19 osób zatrzymanych za korupcję przy egzaminach na "prawko"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
19 osób zatrzymanych za korupcję przy egzaminach na "prawko"
(PAP/Piotr Polak)
ycipk-cvgsq4

19 osób podejrzanych o przyjmowanie i wręczanie łapówek w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy zatrzymali policjanci z Tarnowa. Trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane - poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Według policji w ostatnich latach w tarnowskim ośrodku prawo jazdy w taki sposób mogło uzyskać ok. 200 osób; łapówki wynosiły od tysiąca do kilku tysięcy zł. Wśród zatrzymanych jest pracownik Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, dwóch właścicieli szkół nauki jazdy z Brzeska i Tarnowa, pośrednik przekazujący łapówki i wręczające je osoby.

Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty dotyczące wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz pośredniczenia w ich uzyskiwaniu, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, wobec części podejrzanych prokuratura zastosowała poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozory policyjne.

ycipk-cvgsq4

- W zamian za uzyskanie prawa jazdy, zainteresowani przekazywali kwoty od tysiąca do kilku tysięcy złotych. W trakcie przeszukań w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni i Urzędzie Miasta Tarnowa, śledczy zabezpieczyli dokumentację osób, które w ten sposób uzyskały w tarnowskim MORD uprawnienia do kierowania pojazdami w okresie kilku ostatnich lat. Takich osób mogło być ok. 200 - powiedział PAP Ciarka.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje tarnowska Prokuratura Okręgowa. Planowane są kolejne zatrzymania.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4