Trwa ładowanie...

19-latek ze Strzegomia wyremontował wielki silnik i zrobił niezwykły film

Wydaje się, że remont silnika, to nie jest wielkie wydarzenie i nie ma w tym nic fascynującego. Jednak po rozmowie z autorem niezwykłego filmu okazało się, że stoi za nim niezwykła opowieść.
Share
19-latek ze Strzegomia wyremontował wielki silnik i zrobił niezwykły film
Źródło: Jakub Kulas
dbv6lrh

Historia remontu silnika przeprowadzonego przez 19-letniego Jakuba ze Strzegomia jest niezwykła, ponieważ jeszcze kilka lat temu zupełnie nie znał się na mechanice, a teraz jego film pokazujący postępy prac zachwyca internautów. Jednostka napędowa pochodzi z auta, które kupił jego ojciec 20 lat temu. Kiedy tata Jakuba zmarł, auto popadało w ruinę.

   Jakub Kulas
Źródło: Jakub Kulas

Jednak cztery lata temu zupełnym przypadkiem Jakub trafił do szkoły mechanicznej. Technikum w Świdnicy wydawało się być atrakcyjnym wyborem, jednak zanim rozpoczął naukę w tej szkole, nie potrafił rozróżnić rodzajów silnika i zupełnie nie znał się na mechanice. Po skończeniu kilku klas i nabraniu wprawy, postanowił on zabrać się za remont auta, ponieważ w rodzinie wielokrotnie już podejmowano próby podjęcia decyzji o sprzedaży tego samochodu.

dbv6lrh

Jednak Chevrolet Suburban z 1976 roku przywodził miłe wspomnienia, ponieważ tata Jakuba kupił go jeszcze przed narodzinami syna, a dodatkowo często powtarzał, że ten wóz będzie miał u niego „emeryturę”.

   Jakub Kulas
Źródło: Jakub Kulas

Decyzja to jedno, ale środki finansowe na remont nie spadły z nieba. Kuba postanowił wyjechać do pracy za granicę, a wszystkie zarobione pieniądze przeznaczyć na części. Renowacja olbrzymiego diesla GM V8 o pojemności 6.2 litra nie należy do bardzo skomplikowanych, jednak dla kogoś, kto robi to po raz pierwszy w życiu wydaje się być wielkim przedsięwzięciem.

Remont trwał pół roku i był utrudniony, ponieważ Kuba był w klasie maturalnej i musiał dzielić czas pomiędzy naukę, a przebywanie w garażu. Oprócz tego, że doprowadził silnik do porządku, zrobił przy tym niemal 5 tysięcy zdjęć, z których zmontował film przypominający animację poklatkową.

   Jakub Kulas
Źródło: Jakub Kulas

Cała historia nie ma jeszcze końca, ponieważ kolejnym etapem będzie remont blacharski wielkiego samochodu. Jakub sam mówi, że to auto musi zostać przywrócone do czasów świetności i stanie się rodzinną pamiątką.

dbv6lrh

My pozostajemy pod wrażeniem zaangażowania młodego mechanika i trzymamy kciuki za dobre wyniki matury.

dbv6lrh

Podziel się opinią

Share
dbv6lrh
dbv6lrh
Więcej tematów