Trwa ładowanie...

Suzuki iM-4: „maluch” z napędem 4x4

Share
Suzuki iM-4: „maluch” z napędem 4x4
Źródło: WP
dngufcs

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Suzuki zaprezentowało koncept iM-4. Pojazd jest wizją nowego, czteronapędowego auta kompaktowego.

Motywem przewodnim tego samochodu jest „Kształt i inspiracja”. Wyróżnia się on prostym kształtem nadwozia oraz nawiązaniami do stylu retro. Styliści zastosowali płaskie powierzchnie, zaokrąglony dach, proste, architektoniczne linie oraz 18-calowe koła, które mają podkreślić moc i osiągi. Przedni pas posiada przyciemnioną sekcję centralną, zaś w słupkach C umieszczono otwory.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Wymiary tego samochodu to 3 693 mm (długość), 1 709 mm (szerokość), 1 566 mm (wysokość) i 2 438 mm (rozstaw osi). iM-4 powstał na płycie podłogowej nowej generacji, która pozwoliła uzyskać dużą sztywność i niewielką masę. Przyczynia się ona też do ograniczenia hałasów, wibracji i drgań wewnętrznych.

Pod maską pracuje silnik 1,2 DualJet, który jest wspomagany przez silnik elektryczny i akumulator litowo-jonowy. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie alternatora zespolonego z rozrusznikiem. Nie zabrakło też systemu odzyskiwania energii podczas hamowania.

Przy okazji debiutu iM-4 przedstawiciele japońskiej marki zdradzili, że zamierzają uprościć procedury produkcyjne za sprawą skonsolidowania czterech istniejących platrform do trzech i modularyzacji komponentów funkcjonalnych.

Źródło: Suzuki

ll/moto.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dngufcs

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dngufcs
dngufcs
Więcej tematów