Trwa ładowanie...

Piesi nieprzytomni na ulicach

Share
Piesi nieprzytomni na ulicach
Źródło: PAP/Andrzej Grygiel
d2wm2ua

Badania wskazują, że prawie co trzecia osoba przechodząc przez przejście dla pieszych używa telefonu komórkowego rozmawiając, wysyłając wiadomości tekstowe czy słuchając muzyki.

Tego typu zachowanie jest bardzo niebezpieczne, gdyż odciąga uwagę pieszych od obserwacji ruchu drogowego i zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. Przejście dla pieszych jest miejscem, które wymaga koncentracji i świadomości uczestnictwa w ruchu drogowym. To, że jakąś czynność wykonujemy bardzo często powoduje, że tracimy czujność.

Szczególna ostrożność jest niezbędna podczas zimy, gdy wydłuża się droga hamowania samochodu ze względu na panujące warunki atmosferyczne zaś widzialność potrafi być ograniczona.

Z badań wynika, że wysyłający SMS-y dłużej przechodzą przez przejście i czterokotnie wzrasta prawdopodobieństwo, że zignorują czerwone światło. Osoby słuchające muzyki z kolei rzadziej spoglądają w obie strony przed przekroczeniem jezdni.

Niezbędne jest korzystanie ze wszystkich zmysłów i sprawdzenie ruchu samochodów z obu kierunków przed wejściem na ulicę. Pomimo obowiązków kierowców wobec pieszych nie zapominajmy, że mogą nas nie zauważyć lub zauważyć zbyt późno.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

ll/moto.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2wm2ua

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wm2ua
d2wm2ua
Więcej tematów