Trwa ładowanie...
d11gmiv

Co najbardziej interesowało zmotoryzowanych w 2017 roku? Oto najciekawsze wydarzenia

Końcówka roku to zwykle czas pewnych podsumowań i takie postanowiliśmy dla was przygotować. Na podstawie statystyk ustaliliśmy listę tych artykułów, które czytaliście najchętniej i które przyciągały najbardziej waszą uwagę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korek
Korek (WP.PL, Fot: Marcin Łobodziński)
d11gmiv

Motoryzacja to szeroko rozumiane określenie, ale w Polsce grono osób rzeczywiście interesujących się samochodami jest stosunkowo niewiele. Za to grono zmotoryzowanych, czyli osób posiadających auto lub mające taki zamiar, jest ogromne. Nic więc dziwnego, że najgorętsze tematy dotyczyły zmian w przepisach oraz tych kwestii, które dotyczą bezpośrednio każdego posiadacza samochodu.

Największym i najważniejszym tematem motoryzacyjnym tego roku były zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy weszły w życie 13 listopada, ale czy przyniosą pozytywne skutki? Przekonamy się o tym mniej więcej za rok.

d11gmiv

W listopadzie pojawiła się informacja o tym, że straż graniczna dostała nowe uprawnienia względem kierowców, przez co częściowo wyręczy policję. Sprawdźcie, co mogą robić pogranicznicy.

Ważną informacją dla kierowców była także możliwość sprawdzenia liczby punktów karnych przez internet. Do tej pory w sieci można było się natknąć na takie funkcjonalności, ale tylko w formie żartu lub próby wyłudzenia danych. Od kwietnia stało się to jednak rzeczywistością.

d11gmiv

Znowelizowany kodeks karny, który wprowadził kilka ważnych zmian dla kierowców, to kolejna, ważna informacja z roku 2017. Surowsze kary dla jeżdżących po alkoholu oraz ucieczka przed patrolem policji zdefiniowana jako przestępstwo – takie przepisy weszły w życie 1 czerwca.

Bohaterowie też potrafią przyciągnąć uwagę, a jednym z nich był policjant z Estonii, który w niesamowity sposób zatrzymał pirata drogowego. Jego akcja poruszyła cały internet. Jako ciekawostka była motoryzacyjnym hitem 2017 roku.

d11gmiv

Tematyka porad, zwłaszcza odnoszących się do konkretnej pory roku, zawsze budzi zainteresowanie. Poradnikiem, który cieszył się największą popularnością w 2017 roku były proste sposoby na zaparowane szyby. Jednym z nich było użycie ziemniaka.

Drugą najważniejszą dla was poradą była ta o korzystaniu z klimatyzacji zimą.

d11gmiv

Natomiast jako ciekawostkę można potraktować rozwikłanie "zagadki" żółtego pyłu na karoserii, który pojawia się na przełomie maja i czerwca. Skąd się on bierze?

Nie tylko polskie, ale również zagraniczne wydarzenia przyciągają uwagę zmotoryzowanych. Jednym z takich, które skupiło największe grono czytelników, była informacja o tym, co się stanie z samochodami Volkswagena, które zostały wyprodukowane z wadliwymi silnikami, ale nie trafiły do klientów.

d11gmiv

Jeszcze ważniejszym wydarzeniem w USA było przejście huraganu Harvey, co według pewnych spekulacji mało skutkowac gwałtownym wzrostem cen oleju napędowego. Miało się to odbić na rynku światowym do tego stopnia, że według analityków cena oleju mogła przekroczyć cenę benzyny. Na razie się to nie stało.

Wracamy na polskie podwórko. W sierpniu pojawiła się informacja o tym, że posiadacze samochodów będą musieli płacić abonament za radioodbiornik w aucie. Na razie dotyczy to firm, które sprawdza Poczta Polska, ale przyjdzie też czas na zwykłych kierowców.

d11gmiv

Dwa miesiące wcześniej dowiedzieliście się, że nie trzeba będzie wymieniać dowodów rejestracyjnych, gdy skończą się miejsca na pieczątki ze stacji diagnostycznych. Na tę zmianę w prawie cały czas czekamy.

Dwa ostatnie poruszające zmotoryzowanych tematy to informacja o nowym sprzęcie w policyjnych radiowozach…

… oraz ta o dodatkowych szkoleniach dla młodych kierowców, które w teorii mają poprawić ich umiejętności, ale obawiamy się, że w praktyce niewiele zmienią.

d11gmiv

Podziel się opinią

Share

d11gmiv

d11gmiv