Trwa ładowanie...

Yamaha zarejestrowała długą listę nazw motocykli sportowych. To zapowiedź nowych modeli?

Yamaha złożyła w Japonii wniosek o rejestrację dwóch wersji nazw dla 12 różnych motocykli sportowych linii YZF. To nie oznacza, że modele te na pewno powstaną, ale marka z Iwaty na pewno rozważa kilka nowości w tej klasie.
Share
Yamaha R1
Yamaha R1Źródło: Materiały prasowe, Fot: Yamaha
d1ffu85

Niedawno amerykańskie dokumenty homologacyjne potwierdziły plotki mówiące o tym, że Yamaha przygotowuje następcę modelu R6 (a przynajmniej model, który uzupełni lukę w ofercie) pod nazwą R7. Teraz serwis Motorcycle.com opublikował listę nazw, które Yamaha chce zarejestrować w Japonii. Są to modele od R1 do R9, a także R15, R20 i R25. Oczywiście w każdym przypadku złożono też wniosek o rejestrację nazwy z przedrostkiem YZF.

Oczywiście część z tych nazw dobrze znamy. Aktualnie w Polsce oferowane są sportowe modele R1, R6 (tylko w wersji torowej), R3 i dodatkowo R125. W Japonii można też kupić model YZF-R25 z silnikiem o pojemności 249 cm3, a przez kilka lat w Azji sprzedawana była Yamaha YZF-R15 z jednostką 150 cm3.

Długość listy z zarejestrowanymi w Japonii nazwami powoduje jednak, że trudno powiedzieć, które Yamaha faktycznie będzie miała zamiar wykorzystać. Możliwe, że w Azji wróci "150-tka", gdyż jest to popularna tam pojemność silnika. Sportowy model na bazie Yamahy MT-07 wydaje się niemal pewny. W ofercie zostaną R3 i topowy motocykl japońskiej marki R1. A co z resztą?

d1ffu85

Zapewne w dużym stopniu chodziło po prostu o zabezpieczenie się przed tym, aby ktoś inny nie zaczął oferować motocykli o nazwach zbliżonych to tych znanych z oferty Yamahy. Zatem nie wszystkie zarejestrowane modele trafią do sprzedaży. W wielu przypadkach japoński producent nie ma nawet silników odpowiadających kolejnym liczbom w nazwach. Trudno też stwierdzić, czym miałyby się różnić model YZF-R2 od YZF-R20. Jeśli faktycznie powstanie sportowa "200-tka", to zapewne przyjmie jedną z tych nazw, a druga zostanie odłożona na półkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ffu85

Podziel się opinią

Share
d1ffu85
d1ffu85
Więcej tematów