Trwa ładowanie...

Yamaha będzie robiła głównie motocykle elektryczne. Japończycy przedstawili plan

Yamaha informuje, że do 2050 r. chce być neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Wiąże się to z wieloma zmianami, z których najważniejszą dla motocyklistów jest to, że japońska firma ma niemal całkowicie przerzucić się na produkcję elektryków.

Yamaha R7Yamaha R7Źródło: Materiały prasowe, fot: Yamaha
d2xqs7l
d2xqs7l

Yamaha chce osiągnąć neutralność węglową do 2050 r. w ujęciu całego cyklu życia swoich produktów. Co to oznacza? Walkę z emisją CO2 przy produkcji pojazdów (nie tylko jednośladów, ale też np. łodzi) oraz z tą związaną z ich użytkowaniem. W efekcie 90 proc. motocykli Yamahy ma być elektrycznych.

Choć 2050 r. jest za niecałe 30 lat, to jest to dopiero zapowiedź rewolucji u Yamahy. Wiele wskazuje na to, że Japończycy wyznaczyli cel i dopiero mają zamiar planować, jak go zrealizować. Wystarczy wspomnieć, że choć w założonym terminie ma zostać osiągnięty poziom 90 proc. elektrycznych jednośladów, to plan zakłada, że pierwsze zauważalne zmiany i zwiększanie sprzedaży modeli na prąd ma mieć miejsce dopiero po 2030 r.

W 2030 r. elektryczne motocykle mają stanowić zaledwie 2,6 proc. Jednak już w 2035 r. ma to być 20 proc. Zatem Yamaha daje sobie jeszcze trochę czasu na elektryfikację swoich jednośladów. W ograniczaniu emisji CO2 ma też pomóc niewielka liczba pojazdów napędzanych neutralnymi węglowo paliwami.

W skali całej formy natomiast na znaczeniu mają zyskać elektryczne rowery. Yamaha przewiduje, że ich popularność na świecie będzie rosła. Co ciekawe, rozwijane mają być też trójkołowce pokroju modeli NikenTricity. Można się spodziewać, że za jakiś czas zobaczymy pojazd tego typu z napędem elektrycznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj