Trwa ładowanie...
d3sujg7

Skandal VW dotyczy w UE 8 mln samochodów

Share
Skandal VW dotyczy w UE 8 mln samochodów
Źródło: zdjęcie producenta
d3sujg7

Z 11 milionów samochodów Volkswagena z oprogramowaniem umożliwiającym manipulowanie pomiarem emisji spalin ok. 8 milionów znajduje się w Unii Europejskiej - poinformował rzecznik koncernu.

Dodał, że powiadomiono o tym wszystkich deputowanych do Bundestagu, w których okręgach wyborczych znajdują się zakłady Volkswagena. O tym piśmie do deputowanych poinformował wcześniej w poniedziałek na swej stronie internetowej dziennik "Handelsblatt". W wydaniu drukowanym materiał ten ukaże się we wtorek. Pismo ma datę 2 października. Jest w nim informacja, że chodzi o samochody z silnikami wysokoprężnymi o pojemności 1200, 1600 i 2000 cm sześc.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Volkswagen przeprosił parlamentarzystów za "niewłaściwe zachowanie nielicznych osób" w koncernie i zapewnił, że rada nadzorcza wspierana przez niemieckich i amerykańskich prawników będzie czuwała nad pełnym wyjaśnieniem sprawy nielegalnego oprogramowania - poinformował "Handelsblatt".

d3sujg7

Władze USA ujawniły 18 września, że Volkswagen jest podejrzewany przez amerykańską federalną Agencję Ochrony Środowiska (EPA) o manipulowanie pomiarem spalin z silników dieslowskich, co może oznaczać dla producenta ogromne kary. Koncern przyznał 22 września, że zakwestionowane przez EPA oprogramowanie było instalowane w jego samochodach także poza USA. Znajduje się ono w ok. 11 mln pojazdów na całym świecie, w tym w Polsce.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Pióra wycieraczek samochodowych do każdego samochodu. Sprawdź >>

d3sujg7

Podziel się opinią

Share
d3sujg7
d3sujg7
Więcej tematów