Trwa ładowanie...

Rimac oferuje swoją technologię

Rimac oferuje swoją technologięŹródło: zdjęcie producenta
d2rn54a
d2rn54a

Chorwacka firma Rimac Automobili zaistniała tworząc model Concept_One - elektryczne superauto, które powstało wraz z obietnicami niesamowitych osiągów. Nie wiadomo kiedy ten samochód wejdzie do sprzedaży, ale już teraz Rimac oferuje swoją technologię.

Choć na początku projekt samochodu o mocy ponad 1000 KM mechanicznych w wykonaniu małej firmy z Chorwacji wydawał się mało realny, to Mate Rimac stara się udowodnić, że wie co robi. Zasilany prądem supersamochód to coś nowego i nietypowego, ale testy pierwszego prototypu pokazują, że prace posuwają się do przodu. Sposobem na pozyskanie dalszych funduszy może być sprzedawanie już opracowanych rozwiązań. Rimac oferuje wszystko co ma - układ napędowy składający się z czterech silników, akumulatory, podwozie, nadwozie, a nawet zestaw multimedialny.

Rimac tłumaczy, że korzystając ze swoich rozwiązań może stworzyć dla inwestora kompletny pojazd i go wyprodukować. Chorwacka firma zaznacza, że może wykonać gotowy pojazd wedle wymagań klienta, a ułatwić to ma wykorzystanie wszystkich podzespołów od jednego dostawcy. Co ciekawe, już powstał jeden taki projekt.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Hiszpański samochód VOLAR-e, który powstał dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej, to model bazujący na podzespołach Rimaca. Świadczy o tym fakt, że twórcy hiszpańskiego auta obiecują takie same osiągi jakie ma mieć chorwacki Concept_One. Oprócz napędu, Rimac dostarczył też system odzyskiwania energii podczas hamowania i akumulatory, które, wedle obietnic, można naładować w 15-20 minut.

Czy znajdą się chętni na kupienie technologii Rimaca? Trudno powiedzieć, ale coraz więcej małych firm stara się zaistnieć na rynku drogich supersportowych aut. Jedyny sposób na sukces to być wyjątkowym, a ekologiczne auto o mocy 1000 KM na pewno takie jest.

sj, moto.wp.pl

d2rn54a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rn54a
Więcej tematów