Trwa ładowanie...

Produkcja nowego modelu DS od 2018 r.

Produkcja nowego modelu DS od 2018 r.Źródło: Materiały prasowe
d2q0eiw
d2q0eiw

Fabryka PSA we francuskiej Miluzie od 2018 r. będzie produkowała nowy model marki DS. Uzupełni on jej gamę, która do 2020 r. liczyć będzie łącznie 6 modeli.

Wdrażany obecnie przez zakład plan jego przebudowy i zwiększenia wydajności produkcyjnej umożliwił przydzielenie mu w trzeciego z kolei modelu w ciągu roku, po ulokowaniu w nim produkcji dwóch modeli w czerwcu 2014 r. Na inwestycję przeznaczono ogółem 400 mln euro.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
W ramach prac modernizacyjnych cała produkcja fabryki w Miluzie, obejmująca modele Peugeot 2008, Citroen C4 i DS 4, została przeniesiona na jedną linię produkcyjną. Druga, uwolniona w ten sposób linia zostanie w ciągu najbliższych 15 miesięcy całkowicie odnowiona i przystosowana do modułowej platformy EMP2 dedykowanej przyszłym modelom z segmentów C i D.

W ramach tzw. „Nowego Kontraktu Socjalnego” PSA Peugeot Citroen zobowiązało się do uruchomienia w latach 2014-2016 produkcji co najmniej jednego nowego modelu w każdej z należących do niej fabryk usytuowanych na terenie Francji.

Źródło: Peugeot

ll/moto.wp.pl

d2q0eiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q0eiw
Więcej tematów