Trwa ładowanie...
holderName
skuter

Nmoto Golden Age – świetnie wyglądający koncept retro skutera BMW

Amerykański zakład Nmoto zapowiedział swoje nowe dzieło. Po raz kolejny jest to nawiązanie do historii i stylistyki z lat 30. XX wieku. Jednak tym razem na warsztat wzięto nie motocykl, a skuter BMW C 400 X, który zrzucił swoje nowoczesne nadwozie i zastąpił je wyjątkowym projektem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nmoto Golden Age
Nmoto Golden Age (Materiały prasowe, Fot: Nmoto)
holderName

Nmoto to firma odpowiedzialna za świetny projekt Nostalgia, który zamienił BMW R nineT w motocykl przypominający prototypowe BMW R7 z 1934 r. Niedawno do oferty dodano też dużo tańszy zestaw R sevenT pozwalający na podobną, ale dużo prostszą modyfikację. Teraz przyszedł czas na zupełnie nowy projekt. Na warsztat wzięto skuter BMW C 400 X. Jest to najtańszy i najsłabszy model niemieckiej marki, ale twórcom właśnie chodzi o ten spokojny charakter.

BMW C 400 X w swojej oryginalnej formie nawiązuje do wyglądu motocykli typu adventure, ale custom Nmoto Golden Age jest całkowicie inny. Jest to projekt w stylu art deco. Główną inspiracją był motocykl Henderson Courtney Prototype z 1936 r. z pięknym opływowym nadwoziem. Ponieważ swoim kształtem przypomina on bardziej współczesne skutery, dlatego właśnie taki pojazd wybrano jako bazę. Również Golden Age ma klasyczne opływowe linie i rozbudowane nadwozie. Podobnie jak w modelu z lat 30. zdecydowano się zabudować przednie koło.

Nmoto Golden Age Materiały prasowe
Nmoto Golden Age (Materiały prasowe, Fot: Nmoto)

Jest jednak jedna znacząca różnica – ponieważ za bazę posłużył pojazd BMW, to postanowiono również nawiązać do historii tej niemieckiej marki. Z przodu umieszczono sporych rozmiarów charakterystyczne "nerki" swoim wyglądem przypominające te, które osłaniały chłodnice w samochodach BMW w okresie międzywojennym.

holderName

Napęd skutera pozostał bez zmian, a to oznacza, że Nmoto Golden Age ma jednocylindrowy silnik o pojemności 350 cm3, który generuje 34 KM przy 7500 obr./min i 35 Nm przy 6000 obr./min. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem bezstopniowej skrzyni CVT. Z płynami skuter BMW waży 204 kg i można się spodziewać, że custom Nmoto Golden Age będzie nieco cięższy.

Nmoto Golden Age Materiały prasowe
Nmoto Golden Age (Materiały prasowe, Fot: Nmoto)

Na razie jest to tylko prezentacja konceptu i finalnie projekt może się nieznacznie zmienić. Można się spodziewać jakości i poziomu dopracowania szczegółów jak w Nostalgii, ale (co za tym idzie) też wysokiej ceny. Aktualnie Nmoto buduje pierwszy prototyp skutera Golden Age i rozpocznie jego testy. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2021 r.

Nmoto Golden Age Materiały prasowe
Nmoto Golden Age (Materiały prasowe, Fot: Nmoto)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów